Rejestracja Przypomnij hasło
szkola-marzen@wp.pl 602 46 85 85

EduROM biologia szkoła średnia

Rozmiar: 1 CD-ROM

ZAPROPONUJ SWÓJ RABAT - jeżeli znaleźli Państwo ten produkt w niższej cenie , proszę o informację pod numer 602 46 85 85 lub na e-maila szkola-marzen@wp.pl

Informacje ogólne

Edukacyjny program komputerowy, obejmujący podstawowe zagadnienia z zakresu nauczania biologii w szkole ponadgimnazjalnej. Znakomity sposób prezentacji treści, symulacje i trójwymiarowe modele sprawiają, że nauka z programem eduROM Biologia jest wyjątkowo skuteczna i pasjonująca.

Materiał dydaktyczny

Bogato ilustrowany, zawierający filmy wideo i animacje przestrzenne, program wzbogacony został m.in. o biografie osób zasłużonych w dziedzinie biologii. Duży wybór interesujących prezentacji multimedialnych o różnorodnej tematyce (np. funkcje organizmu, biologiczne procesy niewidoczne gołym okiem) jest niezwykłym dodatkiem do tradycyjnego wykładu. Materiał dydaktyczny zawarty w programie eduROM Multimedialne lekcje - Biologia odpowiada co najmniej 60 godzinom efektywnej nauki. Zgodny jest także z podstawą programową zatwierdzoną przez MEN.
Elastyczny tryb nauki

Podczas wykonywania ćwiczeń system analizuje stan wiedzy ucznia oraz dostosowuje materiał do jego umiejętności i wiadomości w taki sposób, aby zwiększyć skuteczność nauki. Uczeń słabszy, który gorzej radzi sobie z wybranymi ćwiczeniami, jest wspierany podpowiedziami naprowadzającymi na właściwą odpowiedź. Uczeń, który lepiej radzi sobie z zadaniami, rozwiązuje ćwiczenia trudniejsze. Taki system pozwala na indywidualizację i precyzyjne dopasowanie procesu nauczania do potrzeb każdego ucznia.
"Inteligentne" ćwiczenia

Każde ćwiczenie zawiera komentarz zwrotny (w formie dźwiękowej, tekstowej i graficznej) lub tzw. komentarz okienkowy (dodatkowa prezentacja w postaci tekstu, tabeli, ilustracji).

Szczegółowy raport wyników, przypisany do każdego ćwiczenia, umożliwia analizę sposobu jego wykonania - wskazuje m.in. ile razy użytkownik korzystał z podpowiedzi, ile popełnił błędów, zanim poprawnie rozwiązał całe zadanie. Raport nie może też zostać wyzerowany, co motywuje użytkownika do udzielania przemyślanych odpowiedzi.
Przewodnik - jak pracować z programem efektywnie

Strona tytułowa każdej lekcji zawiera informacje o jej celach oraz zakresie wiedzy niezbędnym, aby zrozumieć daną lekcję i poprawnie wykonać zawarte w niej ćwiczenia. Na kolejnych stronach umieszczono dokładne wskazówki, jak efektywnie pracować z materiałem szczegółowym. Praca z programem nie powinna więc sprawiać użytkownikowi najmniejszego problemu.
Narracje i filmy

W programie eduROM Multimedialne lekcje - Biologia dostępne są ciekawe narracje i animowane filmy, które poruszają tematy m.in. z zakresu budowy organizmu człowieka, genetyki i ekologii.
Programy narzędziowe

Szybkiemu zapamiętywaniu przekazywanych wiadomości oraz ich systematyzacji służą specjalne programy narzędziowe:

* Słowniczek - zawiera hasła tematyczne związane z biologią, stosowane na stronach kursu;

* Biografie - przedstawia ilustrowane biografie słynnych biologów.

Dodatkowe opcje programu eduROM Matematyka:

* Szukaj - narzędzie stanowiące jednocześnie szczegółowy indeks kursu; pozwala na przeszukiwanie materiału za pomocą wyrazów kluczowych.

* Moje lekcje - program pozwalający tworzyć własne lekcje poprzez dowolne zestawianie stron wybranych z całego kursu.

* Wyniki - opcja umożliwiająca śledzenie rezultatów osiąganych podczas pracy z programem.

* Notatki - opcja umożliwiająca dodanie do poszczególnych stron kursu dowolnych tekstów (notatek).

Programy eduROM Multimedialne lekcje to seria realizująca wybrane zagadnienia podstawy programowej najważniejszych przedmiotów w szkole ponadgimnazjalnej: matematyki, fizyki, chemii, biologii oraz przedsiębiorczości.

Dostępne są także programy do szkoły podstawowej i gimnazjum.

Minimalne wymagania techniczne:

* komputer zgodny z IBM PC Pentium 1 GHz lub wyższym