dodaj stronę do ulubionych Twój koszyk(produktów w koszyku: 0, suma: 0 PLN)

Kategoria: HISTORIA

Podkategoria: programy multimedialne

Nazwa: EduROM Historia gimnazjum

Rozmiar: 6 CD-ROM

Parametry: 1kpl 6szt

Cena: 169,74 zł brutto

Informacje ogólne

EduROM Multimedialna baza wiedzy – Historia to najbogatszy i najobszerniejszy na rynku edukacyjny program komputerowy, obejmujący cały materiał nauczania historii w gimnazjum.

Ogromny zasób wiedzy, wszechstronna analiza omawianych treści, programy narzędziowe i dodatkowe opcje czynią z eduROM-u bezkonkurencyjne, wygodne i nowoczesne narzędzie, przydatne każdemu gimnazjaliście. Niekonwencjonalny wykład, doskonałe zdjęcia, trójwymiarowe animacje, filmy wideo oraz setki interaktywnych ćwiczeń , wszystko to sprawia, że niezbędna wiedza jest przyswajana przez ucznia niezwykle szybko i efektywnie.

Główne cechy:

* blisko 1300 zagadnień

* 368 map

* kilkaset tekstów źródłowych

* ponad 100 filmów i animacji

* prawie 3000 zdjęć i innych ilustracji

* 595 interaktywnych ćwiczeń

* 11 testów sprawdzających

* prawie 2500 multimedialnych stron

Materiał dydaktyczny.
Pakiet przedmiotowy eduROM Multimedialna baza wiedzy , Historia to staranne opracowanie wszystkich zagadnień z dziedziny historii objętych programem gimnazjum. Materiał , zawarty na 6 płytach CD-ROM , odpowiada co najmniej 100 godzinom efektywnej nauki.

Filmy wideo i animacje
Treści edukacyjne zilustrowano licznymi filmami wideo i trójwymiarowymi prezentacjami, których zadaniem jest zilustrowanie i przybliżenie uczniowi najważniejszych faktów historycznych. Dzięki filmom wideo i prezentacjom uczeń ma wyjątkową możliwość podróżowania w czasie i przestrzeni, a co za tym idzie poznawania przeszłości konkretnych miejsc, krain i kontynentów.

Może obserwować przebieg różnych historycznych wydarzeń, a także zapoznać się z często unikalnymi materiałami źródłowymi.
Testy.
Doskonałym sposobem na utrwalenie nowych wiadomości jest systematyczne rozwiązywanie ćwiczeń sprawdzających, umieszczonych po każdej lekcji oraz po każdym rozdziale. Testy te sprawdzają stopień zrozumienia materiału oraz pozwalają szybko i skutecznie przygotować się do klasówek i egzaminów.

Szybkiemu zapamiętywaniu przekazywanych wiadomości oraz ich systematyzacji służą specjalne programy narzędziowe, przeznaczone do nauki historii:

* Mapy miejsc – kilkaset map zaopatrzonych w indeks, legendę oraz opcję umożliwiającą maksymalne powiększenie każdego fragmentu;

* Mapy animowane – kilkadziesiąt map, na których przedstawiono przebieg różnych historycznych wydarzeń (słynne bitwy, rozwój i upadek imperiów, przebieg wojen, itp.);

* Teksty źródłowe – zbiór blisko 200 tekstów umożliwiających analizowanie i interpretowanie źródeł historycznych oraz pozwalających na dogłębne zrozumienie tematu;

* Przeglądarka zdjęć i ilustracji – około 3000 zdjęć i ilustracji, z których każde można obejrzeć w maksymalnym powiększeniu;

* Słowniczek – kilkaset terminów historycznych objaśnionych w sposób ułatwiający ich prawidłowe zrozumienie;

* Biogramy – zestaw opatrzonych ilustracjami biogramów słynnych postaci historycznych.

Programy eduROM to jedyna w Polsce kompleksowa seria realizująca całą podstawę programową najważniejszych przedmiotów w gimnazjum. Seria eduROM obejmuje:

* pakiety przedmiotowe, zawierające cały materiał z danego przedmiotu do gimnazjum (Historia, Geografia, Biologia, Fizyka, Chemia i Matematyka);

* pakiety klasowe, zawierające materiał z 7 najważniejszych przedmiotów na poziomie jednej klasy gimnazjum (klasa 1, klasa 2, klasa 3).

Minimalne wymagania techniczne:

* komputer zgodny z IBM PC Pentium 1 GHz lub wyższym