Geoplan dwustronny kołeczki 11x11

Rozmiar: 25 cm x 25 cm

Trwały i estetyczny geoplan o podwójnych możliwościach

z jednej strony posiada siatkę kołeczków 11 x 11

z drugiej znajduje się siatka izometryczna

Dużą zaletą tego geoplanu jest nadrukowanie osi układu współrzędnych od 0 do 10 na stronie z siatką 11x11. Ponadto kołeczki geoplanu są krótkie i mają specjanie wyprofilowane końcówki, co ułatwia manipulację gumeczkami i zapobiega ich wypadaniu.

Wykonywanie ćwiczeń na geoplanie jest aktywną i lubianą przez uczniów formą nauki geometrii. Manipulacja gumką na kołeczkach geoplanu dostarcza uczniom praktycznej wiedzy w zakresie budowy, kształtu, własności i wzajemnych relacji pomiędzy poszczególnymi figurami geometrycznymi. Zakres ćwiczeń możliwych do przeprowadzenia na tej prostej i ekonomicznej pomocy dydaktycznej jest bardzo szeroki i obejmuje również zagadnienia t.j. symetria, izometria, skala i wiele innych.

Napinanie gumeczek na geoplan jest wspaniałą i edukacyjną zabawą już dla przedszkolaków. Wprowadza ich intuicyjnie w świat geometrii, a odwzorowywanie figur na geoplanie wspaniale ćwiczy percepcję wzrokową.

Zastosowanie:
budowanie i odwzorowywanie figur geometrycznych

- doświadczalne poznanie własności figur, obmiar obwodu oraz pomiar pola powierzchni

- badanie izometrii oraz symetrii
- tworzenie figur w określonej skali

Zawartość:

-1 geoplan dwustronny wykonany z bardzo trwałego tworzywa

- wymiar geoplanu 25 x 25 cm

- wysokość kołeczków 0,3 cm o specjalnie wyprofilowanej główce

- komplet gumeczek do ćwiczeń

- kolor geoplanu może różnić się od tego przedstawionego na zdjęciu

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...