dodaj stronę do ulubionych Twój koszyk(produktów w koszyku: 0, suma: 0 PLN)

Kategoria: J. NIEMIECKI

Podkategoria: gry planszowe karty domina

Nazwa: Gra językowa Bau den Satz! z polską instrukcją i suplementem

Rozmiar: 21,5x14,5 cm

Parametry: 1 kpl

Cena: 46,74 zł brutto

Gra językowa Bau den Satz! – wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Bau den Satz! to planszowa gra językowa o tematyce podróżniczej, w której gracze uczestnicząc w niebezpiecznej eskapadzie w głąb dżungli, ćwiczą budowanie zdań w języku niemieckim z użyciem wylosowanych czasowników, trybów zdań i wyrażeń czasowych.

Charakter gry: Planszowa

Poziom trudności: A2-B1

Zasady gry: Gracze wykonują rzuty kostką i przemieszczają się pionkami po wyznaczonej na planszy ścieżce w kierunku celu, którym jest obozowisko. Po wykonaniu każdego ruchu zadaniem gracza jest zbudowanie poprawnego gramatycznie i logicznie zdania przy pomocy czasownika widniejącego na polu, na którym zatrzymał się pionek oraz wylosowanej osoby, trybu i wyrażenia czasownikowego. Zwycięzcą zostaje osoba, która pierwsza dotrze do obozowiska.

Cele językowe: budowanie zdań w języku niemieckim z użyciem różnych czasowników, wyrażeń czasowych i trybów

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka niemieckiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Bau den Satz! doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

• wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.

Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Zestaw zawiera:
-planszę do gry,
-66 kart,
-trzy kostki do gry:
-z numerami oznaczającymi liczbę pól, o które ma przeskoczyć pionek,
-z zaimkami osobowymi,
-z trybami zdania.
-instrukcję w języku niemieckim,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.

Wydawnictwo:ELI PUBLISHING (ELI European Language Institute) & Wyd. ET TOI

« Powrót do poprzedniej strony