Gra językowa Das Tagesablauf-Domino

Rozmiar: 21,5x14,5 cm

Das Tagesablauf-Domino jest grą językową ukierunkowaną na naukę słownictwa niemieckiego związanego z czynnościami codziennymi. Gra polega na dopasowywaniu do siebie kart w kształcie elementów domina (z rysunkami czynności po jednej stronie oraz zdaniami opisującymi inną czynność po drugiej stronie) w taki sposób aby rysunek odpowiadał zapisowi słownemu.

Charakter gry: Domino

Poziom trudności: A2-B1

Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Karty domina należy potasować i rozdać uczestnikom gry. Partię rozpoczyna gracz posiadający kartę rysunkiem ukazującym chronologicznie najwcześniejszą czynność poranną. Pozostali gracze dokładają do niej kolejno swoje elementy domina w taki sposób, aby zapis słowny odpowiadał rysunkowi i odczytują na głos zdania w czasie teraźniejszym, przeszłym, lub przyszłym układane przy pomocy podanych w nawiasach bezokoliczników (dodatkowym wariantem gry jest odmienianie podanych w bezokolicznikach czasowników przez wybrane osoby i czasy). Wygrywa ten z uczestników gry, który poprawnie zastosuje wszystkie czasowniki w dokładanych przez siebie elementach domina oraz jako pierwszy pozbędzie się swoich kart domina. Z kolei przegrywa osoba, która jako ostatnia zostanie z kartą.

Cele językowe: poprawne stosowanie najczęściej używanych czasów gramatycznych, nauka słownictwa związanego z czynnościami życia codziennego

Przedział wiekowy: dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka niemieckiego).

Dodatkowe korzyści: Das Tagesablauf-Domino doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość), sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Gemeinsamer Europäische Referenzrahmen) - poziom A2-B1

Więcej informacji na temat gier do nauki języka niemieckiego znajdziesz tutaj

Zestaw zawiera:
48 kartonowych elementów domina z umieszczonymi po jednej stronie obrazkami, a po drugiej stronie czynnościami zapisanymi słownie
broszurę metodyczną opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć.

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...