Gra językowa Super Bis Deutsch

Rozmiar: 21,5x14,5 cm

Super Bis - Deutsch jest grą językową rozwijającą umiejętność zadawania pytań oraz udzielania odpowiedzi w języku niemieckim związanych z prostymi sytuacjami życia codziennego.

Charakter gry: Gra w karty

Poziom trudności: A2

Jeden z wielu możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Należy potasować ze sobą obie talie kart i rozdać uczestnikom gry. Każdy z graczy wśród otrzymanych kart odszukuje i odkłada na bok pary składające się z pytań i odpowiedzi, a pozostałe układa w dłoni zwracając uwagę na to, aby były niewidoczne dla innych graczy. Jedna z osób (na przykład najmłodszy uczestnik gry) ciągnie jedną kartę od osoby po swojej prawej stronie, a ta od następnej, itd... Każdy gracz, któremu przy pomocy wylosowanej karty udaje się utworzyć parę składającą się z pytania i odpowiedzi odczytuje je na głos, po czym odkłada tą parę na bok. Wygrywa ten z uczestników gry, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart. Z kolei przegrywa ten, który jako ostatni zostaje z kartą bez pary.

Cele językowe: nauka form pytających, czasów gramatycznych, słownictwa języka niemieckiego oraz prowadzenia konwersacji w formie bardzo krótkich dialogów

Przedział wiekowy: dzieci od 7-8 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka niemieckiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Super Bis - Deutsch doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Zestaw zawiera:
120 ilustrowanych kart (w tym 60 kart pytaniami związanymi z prostymi sytuacjami życia codziennego, oraz 60 kart z odpowiedziami)
broszurę metodyczną opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć.

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...