Gra językowa Time for Dominoes CD ROM

Time for Dominoes - digital edition to gra językowa przeznaczona do pracy z wykorzystaniem komputera, lub tablicy interaktywnej ukierunkowana na naukę słownictwa i wyrażeń angielskich opisujących jednostki pomiaru czasu i odpowiadających na pytanie Która godzina?

Charakter gry:  domino

Poziom trudności:  A1

Cele językowe:
-nauka słownictwa i wyrażeń angielskich dotyczących pytania o godzinę oraz jednostek pomiaru czasu,
-nauka odczytywania godzin na zegarze wskazówkowym

Zasady gry:
Gra jest przeznaczona dla dwóch, trzech lub czterech graczy/drużyn i polega na dopasowywaniu do siebie 48 elementów domina (z których każdy zawiera po jednej stronie rysunek zegara wskazującego godzinę, a po drugiej godzinę napisaną słownie) w taki sposób aby rysunek odpowiadał zapisowi słownemu.

Rozgrywka rozpoczyna się wyświetleniem na ekranie komputera kostki domina przestawiającej po obu stronach godzinę dwunastą wraz z umieszczonymi na dole ekranu pozostałymi elementami domina, spośród których gracze wybierają pasujące elementy i dokładają po lewej, lub po prawej stronie.

Rozgrywkę można prowadzić w sposób uproszczony gwarantujący graczom nieograniczony czas na wyszukanie pasujących kostek domina, lub z włączonym licznikiem czasu dającym każdemu graczowi minutę na odnalezienie i dopasowanie właściwego elementu domina. Po przekroczeniu tego czasu kolejka przechodzi na następnego gracza.

Za każdy prawidłowo dopasowany element domina gracz otrzymuje dziesięćpunktów. Zwycięzcą zostaje gracz (lub drużyna), który zdobędzie więcej punktów.

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną,lub prywatne lekcje języka angielskiego), jak i trakcie zajęć w szkolnych przy wykorzystaniu komputera, komputera z projektorem, bądź tablicy interaktywnej.

Dodatkowe korzyści: Gra Time for Dominoes doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter ułatwia nawiązywanie relacji społecznych oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Wymagania sprzętowe:
Windows: procesor Intel Pentium 4, 1 GB RAM, karta wideo 128 MB, wersja systemu: Windows XP, Vista lub nowszy, rozdzielczość ekranu 800x600, karta dźwiękowa, zainstalowany Flash Player
Mac: procesor PowerPC G4 1 GHz , 1 GB RAM, karta wideo 128 MB, wersja systemu: Mac OS X v10.3.9 lub nowszy, rozdzielczość ekranu 800x600, , karta dźwiękowa, zainstalowany Flash Player

Zestaw zawiera:
-płytę CD-ROM z grą i z instrukcją opisującą zasady rozgrywki.
-pudełko formatu 19x13,5 cm z folią ochronną

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...