Grammaire Plus A1/2 + CD audio

Rozmiar: 20x28,5cm

Grammaire Plus A1/2 + CD audio to drugi z pięciu poziomów serii ćwiczeń z gramatyki języka francuskiego przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Poziom A1/2. Każdy rozdział zaczyna się od zwięzłego streszczenia w formie tabeli danego zagadnienia gramatycznego. Oprócz ćwiczeń typowych sprawdzających i utrwalających znajomość struktur gramatycznych, książka proponuje całą serię ćwiczeń o charakterze ludycznym, a ponadto ćwiczenia ze słuchu realizowane w oparciu o materiał z płytki CD audio, słownictwo codziennego użytku, oraz przydatne typowe formy komunikacji. Do każdego zeszytu ćwiczeń dołączony jest tekst narracyjny (krótkie opowiadanie napisane prostym językiem, lub adaptacja dzieła literackiego) na odpowiednim poziomie zaawansowania wraz z ćwiczeniami na zrozumienie tekstu pisanego i umiejętność budowania krótkich wypowiedzi pisemnych. Ponadto w książce znajdują się strony przeznaczone do kserowania mogące stanowić uzupełnienie własnego portfolio kompetencji językowych.

Dzięki bardzo przyjemnej dla oka stylistyce, dwukolorowemu drukowi oraz zabawnym rysunkom towarzyszącym ćwiczeniom książka dedykowana jest przede wszystkim dzieciom i młodzieży.

Tytuł załączonego tekstu narracyjnego Napoléon Bonaparte autorstwa Dominique Cabline

Seria opracowana w oparciu o kryteria Cadre Européen Commun de Référence

Autor serii: Isabelle Corbo Zbinden