dodaj stronę do ulubionych Twój koszyk(produktów w koszyku: 0, suma: 0 PLN)

Kategoria: EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I PRZEDSZKOLE

Podkategoria: plansze

Nazwa: Kolorowy rok

Rozmiar: .

Parametry: 1 kpl

Cena: 362.85 zł brutto

Nr. Katalogowy: 234

Opis produktu
To niezbędna pomoc dydaktyczna dla nauczycieli I etapu edukacji. Nauczanie zintegrowane to specyficzny okres w edukacji szkolnej dziecka, powinno sprzyjać wszechstronnemu rozwojowi osobowości i przygotować je do systematycznej nauki na wyższych szczeblach kształcenia. Rozwiązywanie, a szczególnie samodzielne konstruowanie rozmaitych zagadek, rebusów wyzwala myślenie twórcze dziecka, daje poczucie własnej wartości, dostarcza wiary we własne siły, a także budzi pozytywną motywację do nauki. Pomoc ta, wykorzystywana na zajęciach rozbudzi wielostronną aktywność uczniów, ułatwi przygotowanie wiedzy, nauczy logicznego myślenia, stanie się rozrywką umysłową. „KOLOROWY ROK” – to pomoc naukowa, która ułatwi nauczycielom nauczania zintegrowanego realizację programu z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, artystycznej.

W skład zestawu wchodzą:
• personifikacje czterech pór roku,
• plansze z nazwami miesięcy, roślinami i zjawiskami charakterystycznymi dla każdego z nich,
• kalendarium życia roślin i zwierząt,
• plansza – kwartał, znaki rzymskie,
• plansza – wyjaśniamy trudne pojęcia,
• matematyczne łamigłówki- tydzień
• bogaty materiał literacki, może być wykorzystany na zajęciach polonistycznych, matematycznych, plastycznych.

« Powrót do poprzedniej strony