Moje ulubione baśnie. Seria 2

Rozmiar: 9 x 9 cm

Nr katalogowy: 200-6720

Kolejne baśnie w przepięknych ilustracjach na wolnych, kolorowych kartach - do układania i opowiadania.

Bajki i baśnie stanowią ważne dobro kulturowe - dzieci potrzebują ich magii! Bajki bawią i rozbudzają ciekawość dzieci. Pobudzają ich fantazję, przyczyniają się do rozwoju pięknego języka. Baśnie również uczą i rozwijają świadomość etyczną. Nawiązują do uczuć i wzmacniają pierwotną ufność dzieci, ponieważ dobro jest w bajkach zawsze nagradzane a zło karane. I każda baśń ma swoich dobrych bohaterów, z którymi dziecko może się identyfikować. A dla dobrych postaci bajki kończą się dobrze ...

Serie obrazków tej kolekcji zawierają każdorazowo wszystkie ważne etapy bajki, bez prezentacji scen brutalnych lub budzących grozę. Uzupełnianie treści wydarzeń o straszne sceny, jakich nie szczędzą nam baśnie braci Grimm, pozostawiamy fantazji dzieci (bez ilustrowania tego ilustracjami). Serie obrazków stanowią nie tylko okazję do mówienia, lecz wymagają także porównywania i zróżnicowanej narracji. Znane treści ułatwiają i wspierają logiczne opowiadanie z zachowaniem chronologii wydarzeń. Pojedyncze karty można wykorzystać również do wielu ćwiczeń gramatycznych.

Baśnie: Jaś i Małgosia, Roszpunka, Brzydkie Kaczątko, Tielitury

» Zastosowanie:
ćwiczenia językowe, w tym wypowiedź ustna i pisemna
utrwalanie i poszerzanie słownictwa
terapia pedagogiczna i logopedyczna
nauka języków obcych
umiejętność chronologicznego szeregowania zdarzeń

» Zawartość:
6 baśni po 7-16 kart każda
łącznie 75 kolorowe karty z trwałej, laminowanej tektury
wymiar karty: 9 x 9 cm
instrukcja