Monografia liczb i nie tylko!

Opis produktu
Jest to materiał pomocniczy do nauki matematyki w nauczaniu początkowym, w oddziałach szkolnych i przedszkolnych dzieci 6 letnich.

Plansze (10 sztuk) z monografią liczb ilustrują: zbiór konkretnych przedmiotów, zbiór symboli, właściwą cyfrę (mocowaną na rzepy) oraz odpowiednią liczbę w aspekcie porządkowym. Elementami uzupełniającymi są kartoniki z dużymi i małymi cyframi na białym i kolorowym tle, zbiory figur geometrycznych i konkretów. W komplecie jest także drugi zestaw z dwiema planszami zatytułowany "Barwne motyle" dający możliwości tworzenia zbiorów, układania formuł matematycznych, zadań z treścią itp...

Pomoc pozwala w ciekawy sposób organizować zajęcia, daje szansę rozwiązywania problemów przez manipulowanie liczmanami, cyframi i znakami matematycznymi, ułatwia utrwalanie wiadomości.