Nad ziemią i pod ziemią

Rozmiar: W opisie

Nr katalogowy: 400-1001

Wspaniała układanka rozwija zdolności wypowiedzi i wykorzystuje naturalną ciekawość dziecka o otaczającym go świecie. Dzieci często zadają pytania o rzeczy pozostające poza zasięgiem ich wzroku: co znajduje się pod kopcem kreta? co jest w środku wulkanu? skąd bierze się benzyna w dystrybutorze paliwa? Układanka pokazuje dzieciom podziemny świat stworzony tak przez naturę, jak i człowieka: systemy korzeniowe popularnych roślin, mieszkania zwierząt, gospodarkę człowieka - wodociągi, kopalnie, urządzenia stacji paliw. parkingi itp.

Każdy z obrazków składa się z dwóch części - jedna przedstawia sytuację nad powierzchnią ziemi, druga część to odpowiadający jej element pod ziemią. Zadaniem dzieci jest dobranie obrazków w pary. Układanka stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną do edukacji przyrodniczej, a także do ćwiczeń językowych. Dzieci mogą zobrazowane sytuacje opowiadać, szukać o nich informacji, a nawet przerysowywać obrazki do zeszytu i je opisywać.

» Zastosowanie:
edukacja przyrodnicza
ćwiczenia językowa
spostrzegawczość

» Zawartość:
30 par drewnianych obrazków o wymiarze 5 x 5 x 0,6 cm
umieszczone w drewnianym pudełki z przeźroczystą pokrywką o wymiarze 27 x 22 x 4,5 cm
szczegółowa instrukcja