dodaj stronę do ulubionych Twój koszyk(produktów w koszyku: 0, suma: 0 PLN)

Kategoria: J. POLSKI

Podkategoria: historyjki obrazkowe

Nazwa: Opowiedz nam o tym!

Rozmiar: 9 x 9 cm

Parametry: 1 kpl

Cena: 130,38 zł brutto

Nr katalogowy: 200-5520

Liczne, przepięknie zilustrowane, kolorowe historyjki przedstawiają zdarzenia dnia codziennego i zabawne przygody, znane dzieciom z własnych doświadczeń. Obrazki pogrupowane są w serie po 4-7 obrazków, a na odwrocie umieszczony jest numer serii dla łatwiejszego porządkowania. Historyjki zawierają różny stopień trudności, przy czym zawsze przedstawiają jeden, wyraźny przebieg akcji.

Obrazki można zastosować w pracy z dzieckiem lub grupą dzieci na wiele sposobów, np.: dzieci mogą opisywać obrazki, układać karty danej historyjki we właściwej kolejności, nadawać tytuły poszczególnym historyjkom, wymyślać inne zakończenia, a nawet inscenizować określone historyjki. Tematyka obrazków nadaje się również do wspierania kompetencji społecznych dzieci – możemy odgadywać, co czują i myślą osoby przedstawione na obrazkach w określonych sytuacjach, czy też zachęcać dzieci do opowiadania własnych, podobnych przeżyć.

Wykaz historyjek:
1. Łakomczuchy / 2. Na rynku / 3. Zły sen / 4. Lotnisko – przybycie / 5. Choroba / 6. Rok ogrodowy / 7. Awaria rury wodnej / 8. Niebezpieczeństwo na morzu / 9. Dobry przykład? / 10. Jeżdżąc na nartach / 11. Niesprawdzające się prognozy pogody / 12. Co za pech! / 13. Na basenie / 14. Nurek w czepku / 15. Sam w domu / 16. Dzień dobry! / 17. Dobry wieczór! / 18. Akcja ratunkowa / 19. Wielkie pranie / 20. Lotnisko – odlot / 21. Awaria samochodu / 22. Łowiąc ryby / 23. Uczciwy znalazcy / 24. Muzyka, muzyka / 25. Przyjeżdża cyrk / 26. Przeprowadzka

» Zastosowanie:
ćwiczenia językowe
ustne i pisemne formułowanie wypowiedzi
dokładna obserwacja i logiczne myślenie
poszerzanie słownictwa
odgrywanie dialogów i inscenizacji

» Zawartość:
26 serii po 4-7 kart każda
łącznie 151 kart
wymiar karty 9 x 9 cm