PUS Od gwiazdki do bajki 3 - Zabawy i ćwiczenia sylabowe do nauki czytania i pisania

Rozmiar: 260x140, stron: 24

Opis:

Od gwiazdki do bajki 3 to kolejna książeczka z serii Od gwiazdki do bajki.

Stanowi niezbędną pomoc dla dzieci w pierwszym etapie nauki czytania i pisania.
Dziecko, już w początkowym okresie usprawniania słuchu fonematycznego, w naturalny sposób wyróżnia sylaby w wyrazie i w późniejszym okresie nauki powinno właśnie sylabami odczytywać wyrazy.
Sylabizowanie, bowiem przy czytaniu prowadzi do płynności i dzięki syntetycznemu postrzeganiu układu liter tworzących sylabę eliminuje głoskowanie.

Wypowiadanie sylab zmniejsza również prawdopodobieństwo popełniania błędów w czasie czytania.

Przedstawiona w książeczce metoda doskonalenia umiejętności czytania i pisania opiera się na zabawowych formach ćwiczeń językowych, w których ważną rolę odgrywa właściwie dobrana szata graficzna.

„Na podkreślenie zasługuje zastosowanie metody analityczno – syntetycznej sylabowej

najbardziej efektywnej w nabywaniu kompetencji i umiejętności

w czytaniu dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się czytania, dzieci dyslektycznych ( … )

Ćwiczenia angażują i stymulują analizator wzrokowy, słuchowy,

szczególnie w zakresie usprawniania analizy i syntezy wzrokowej i słuchowej.”

- z recenzji M. Pietniun, Polskie Towarzystwo Dysleksji

Zestaw Kontrolny PUS

Zestaw Kontrolny PUS to poręczne zamykane pudełko z plastiku, w którym znajduje się 12 ponumerowanych klocków. Zestaw Kontrolny służy zawsze w połączeniu z książeczkami z serii PUS, ponieważ cyfry na klockach odpowiadają numerom zadań w książeczkach.
W końcowej fazie pracy, poprzez porównanie wzoru ułożonego z klocków w Zestawie Kontrolnym z wzorem znajdującym się w książeczce, otrzymujemy informację o poprawności wybranych odpowiedzi. Zestaw Kontrolny "rośnie razem z dzieckiem" i raz zakupiony, służy przez wiele lat do zabawy ze wszystkimi książeczkami PUS.
Licząca ponad 60 tytułów biblioteczka książeczek powiększa się rocznie o przynajmniej 10 nowych tytułów. Uniwersalny System Edukacji PUS poprzez zabawę daje dziecku prawdziwą radość i satysfakcję z efektów samodzielnego działania: wychowuje, kształtując osobowość i charakter, uczy wytrwałości i samodzielności. W sposób aktywny, skutecznie umożliwia zdobycie, poszerzenie i utrwalenie wiedzy.