dodaj stronę do ulubionych Twój koszyk(produktów w koszyku: 0, suma: 0 PLN)

Kategoria: PROFILAKTYKA

Podkategoria: plansze

Nazwa: Zawody

Rozmiar: w opisie

Parametry: 1 kpl

Cena: 227,55 zł brutto

Zestaw zafoliowanych plansz formatu A3 + karty pracy + płyta CD, całość w trwałej teczce.

Pomoc dydaktyczna „Zawody” została opracowana jako materiał służący do przybliżania dzieciom treści związanych ze środowiskiem bliższym i dalszym. Jest gotowym materiałem poglądowym, służącym do wprowadzania nowych informacji lub doskonałym uzupełnieniem bezpośrednich doświadczeń dziecka. Stwarza możliwości poszerzania i utrwalania wiedzy. Dodatkowym walorem jest realizm ilustracji.

Dzięki zawartym w każdym zestawie historyjkom obrazkowym realizowane są cele z zakresu kształtowania logicznego myślenia – dziecko łączy przyczynę ze skutkiem. Opracowane wyrazy i wyrażenia do wszystkich ilustracji pozwalają na kojarzenie obrazka z wyrazem, umożliwiają wprowadzanie ćwiczeń z czytania globalnego we wszystkich grupach wiekowych. Materiały do drukowania stwarzają możliwość wprowadzania ciekawych ćwiczeń manualnych przygotowujących do nauki pisania. Zastosowana grafika pozwala na wykorzystanie plansz jako ciekawy i oryginalny element wystroju sal dydaktycznych.

PRZEZNACZENIE:

1.Do wykorzystania w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej przy realizacji zagadnień związanych z:

-poznawaniem środowiska lokalnego

-poszerzaniem wiedzy o otaczającym świecie

-kształtowaniem prawidłowych postaw i zachowań przestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

2.Jako pomoc demonstracyjna dla nauczyciela.

3.Materiał ćwiczeniowy dla dzieci.

Materiał dydaktyczny zawiera:

1.dziewiętnaście kolorowych plansz formatu A3, zafoliowanych obustronnie, jednorodnych graficznie;

2.karty pracy dla dzieci do kopiowania, kolorowania, wycinania;

3.płytę CD z wszystkimi planszami i kartami pracy z możliwością wielokrotnego drukowania;

4.sztywną teczkę z rączką do przechowywania zestawu;

Spis kolorowych tablic formatu A3:

Tablice kolorowe A-3 Strażak

1.Strażak w stroju do akcji oraz podstawowe narzędzia wykorzystywane przy gaszeniu ognia: gaśnica, wąż strażacki, drabina, bosak, maska z tlenem.

2.Remiza strażacka z wozami strażackimi, strażacy przygotowujący się do akcji.

3.Strażacy w akcji – przykłady najczęściej wykonywanych zadań.

4.Historyjka obrazkowa – Niebezpieczna zabawa.

Tablice kolorowe A-3 Policjant

1.Policjant i policjantka.

2.Policjant kierujący ruchem na skrzyżowaniu drogowym.

3.Komenda policji, radiowozy – policjanci wyruszający na akcją.

4.Przejście dla pieszych – sygnalizacja świetlna.

5.Przykładowe znaki drogowe: nakazu, zakazu, ostrzegawcze i informacyjne.

Tablice kolorowe A-3 Listonosz

1.Listonosz i urząd pocztowy.

2.Na poczcie.

3.Historyjka obrazkowa – „Droga listu”.

4.Listy i przesyłki pocztowe, pieczątki.

5.Sortownia przesyłek pocztowych.

Tablice kolorowe A-3 Kolejarz

5.Kolejarz i zawiadowca stacji.

6.Na dworcu kolejowym.

7.Na peronie.

8.Historyjka obrazkowa – „Podróż koleją”.

9.Przejazd kolejowy.

Ostatnio oglądane: