Bryły do pomiaru objętości

Rozmiar: wys. 15cm

ZAPROPONUJ SWÓJ RABAT - jeżeli znaleźli Państwo ten produkt w niższej cenie , proszę o informację pod numer 602 46 85 85 lub na e-maila szkola-marzen@wp.pl

Wielkie bryły transparentne, 10 sztuk

Przezroczyste bryły o dużych wymiarach umożliwiają demonstrację całej klasie.
Posiadają one podstawy zaakcentowane kolorystycznie (lecz również przeźroczyste). Przyjęte kolory podstaw nie są przypadkowe, lecz są zgodne z barwami pełnych brył w zestawie "Duże bryły geometryczne" , co umożliwia uczniom wizualne zapamiętanie i kojarzenie kształt
u podstawy z rodzajem bryły.

Dodatkowym atutem zestawu są ruchome podstawy, stąd też każdą bryłę można "otworzyć".
Pozwala to na eksperymentalne doświadczanie objętości - wystarczy nasze bryły napełnić wodą lub materiałem sypkim (np. kaszą lub ryżem).

Spis brył:

- kula

półkula

- walec

- stożek

- sześcian

- prostopadłościan

-graniastosłup trójkątny

- graniastosłup sześciokątny

-czworościan
-ostrosłup o podstawie kwadratu

Bryły wykonane są z trwałego i estetycznego tworzywa. Wysokość brył wynosi około 15 cm.

Zastosowanie:

- poznanie kształtu podstawowych brył geometrycznych

- doświadczalne mierzenie i porównywanie objętości

- mierzenie pola powierzchni brył

Zawartość:

- 10 brył wykonanych z przezroczystego, trwałego tworzywa