Bryły magnetyczne ułamkowe

Rozmiar: 7,6 cm

ZAPROPONUJ SWÓJ RABAT - jeżeli znaleźli Państwo ten produkt w niższej cenie , proszę o informację pod numer 602 46 85 85 lub na e-maila szkola-marzen@wp.pl

Niezwykle oryginalna w formie pomoc dydaktyczna do nauki ułamków. Magnetyczne właściwości brył i ich żywa kolorystyka angażują całą klasę w poznawanie własności ułamków. Uczniowie doświadczają, iż ułamki można rozumieć i przedstawiać trójwymiarowo (co przekłada się na konkretne czynności życiowe, tj. jak chociażby dzielenie jabłka na pół).

Zestaw przedstawia całość oraz ułamki 1/2, 1/3 i 1/4 w magnetycznych formie kul i sześcianów o dużych wymiarach.

Dzieci poprzez eksperymentowanie z układaniem konkretnych części w całość poznają właściwości ułamków. Poprzez ćwiczenia mogą przeprowadzać wszystkie podstawowe działania na ułamkach, tj. rozszerzanie i skracanie ułamków, a także dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie ułamków jednoimiennych i różnoimiennych. Połączenie kilku zestawów pozwala zobrazować również pojęcie ułamka niewłaściwego i liczby mieszanej. Manipulacji na takim konkretnym, atrakcyjnym, wizualnie kodowanym materiale dydaktycznym znacznie ułatwia dzieciom opanowanie tego trudnego działu matematyki, zrozumienie abstrakcyjnych pojęć i działań związanych z ułamkami.

Polecamy również rodzicom do wykorzystania w nauce w domu, jeśli dziecko ma kłopoty ze zrozumieniem ułamków.

Bryły wykonane są z estetycznego, wytrzymałego tworzywa o atrakcyjnych barwach, starczą więc na lata interesującej nauki.

» Zawartość:
# 8 brył magnetycznych: 4 kule o średnicy 7,6 cm i 4 sześciany o boku 7,6 cm
# pudełko i podstawa do przechowyw

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...