Bryły porównawcze 5 cm - komplet 12 brył

Rozmiar: 5 cm

Nr katalogowy: 155-1110

Atrakcyjny zestaw brył do ćwiczeń uczniowskich. Figury wykonane są z estetycznego, przeźroczystego tworzywa. Podstawy wielu figur pokrywają się wymiarami i kształtem z figurami geometrycznymi "Mozaika wielokątów". Przeźroczystość brył daje uczniom dobry wgląd w budowę bryły (ściany, krawędzie).

Każdą bryłę można otworzyć, dziki ruchomej podstawie. Daje to możliwość przeprowadzenia różnorodnych doświadczeń przez uczniów. Bryły możemy napełniać kaszą lub wodę. Wspaniały wstęp do wprowadzenia "suchych" wzorów na objętość.

Bryły można wykorzystać również do ćwiczeń w obliczaniu pola powierzchni, w tym także do "odrysowywania" z bryły ich siatek.

Przy zakupie 20 kompletów w jednym zamówieniu udzielamy 5% rabatu.

Polecamy również dzieciom do doświadczania i nauki geometrii w domu.

Spis brył:
kula
półkula
walec
stożek
sześcian
prostopadłościan
graniastosłup trójkątny (x2)
graniastosłup czworokątny
graniastosłup pięciokątny
czworościan
ostrosłup o podstawie kwadratu