EduSensus Dysleksja Pakiet II

Rozmiar: w opisie

W zestawie znajdują się następujące dodatki i pomoce tradycyjne:

• Naklejki „Gratuluję i dziękuję”
• Dyplomy
• Książka „Polska od A do Z, czyli: Cudze chwalicie – swego nie znacie”
• Płyta z programem „Gimnastyka oka czytelnika” - jest to odrębny program, który pozwala „rozruszać” narząd wzroku przed zajęciami z czytania i rozluźnić napięcie akomodacyjne.
• Płyta z programem „Śpiewanie na ekranie” - to płyta z aplikacją zawierającą ćwiczenia służące do treningu płynnego czytania, które skonstruowano na zasadzie karaoke: użytkownik śpiewa w określonym tempie kolejne partie tekstu wyświetlanego na ekranie.
• Kolorowe kółka - element ułatwiający diagnozę (lateralizacja oka) – trzy kolorowe „szkiełka”. Szkiełka można również wykorzystać jako pomoc przy zabawie kolorami, ponieważ elementy są w kolorach „triady rukarskiej”
• Zestaw pocztówek ortograficznych (2 wzory po 30 szt. każdy) - pocztówki ortograficzne jest to zestaw dwóch kolorowych kart, na których zostały umieszczone zabawne rymowane wierszyki. Pomagają one dzieciom w zapamiętaniu reguł ortograficznych, które najczęściej poprawiają im kłopoty.
• Notes eduSensus na biurko

Budowa programu eduSensus Dysleksja, Pakiet II:
• Aplikacja terapeuty – program zarządzający;
• Ocena przyczyn trudności w nauce czytania i pisania – moduł diagnostyczny dla dzieci w wieku 8 lat;
• Trening słuchania, czytania i pisania cz.1 – moduł terapeutyczny dla dzieci do 9-10 lat.

Aplikacja terapeuty to skuteczne narzędzie i pomoc w codziennej pracy dydaktyczno-terapeutycznej z dziećmi. Pozwala na archiwizowanie i drukowanie przydatnej dokumentacji, np. ćwiczeń usprawniających grafomotorykę, ilustracji czy dyplomów. Aplikacja umożliwia zapisanie wszelkich informacji zebranych podczas obserwacji dziecka i w trakcie analizy dokumentów sporządzonych przez specjalistów (np. psychologa, lekarza, pedagoga) oraz podczas wywiadu z opiekunami.

Ocena przyczyn trudności w nauce czytania i pisania to pierwszy profesjonalny, multimedialny program przystosowany do przeprowadzenia kompleksowej oceny dziecka, pomocnej w diagnozowaniu przyczyn niepowodzeń szkolnych w zakresie funkcji percepcyjno-motorycznych i ich integracji. Program zawiera zestaw prób diagnostycznych w zakresie funkcji percepcyjno--motorycznych i ich integracji, ćwiczenia wprowadzające (próby przed wykonaniem zadania), a także profesjonalną dokumentację badania – zarówno tę tworzoną dynamicznie przez program w trakcie diagnozy, jak i dokumenty tradycyjne do wypełnienia (wywiad z rodzicami, dzieckiem itp.).

Trening słuchania, czytania i pisania cz.1 zawiera zestaw wysokiej jakości materiałów multimedialnych wspomagających umiejętność czytania i pisania, doskonalących funkcje percepcyjno-motoryczne oraz kształtujących wrażliwość i świadomość ortograficzną. Materiały są przeznaczone dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Program ten jest idealnym narzędziem do indywidualnej pracy terapeutycznej, a także przynosi doskonałe efekty podczas zajęć dydaktycznych w grupie, jako alternatywna forma pracy.

MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNE:

• MS Windows XP/Vista/7
• Internet Explorer 6.0 lub wyższy
• zalecane: procesor klasy Pentium IV 2,4 GHz oraz 512 MB RAM
• karta dźwiękowa z podłączonymi głośnikami lub słuchawkami
• karta graficzna (minimalna rozdzielczość 1024x768) z tysiącami kolorów
• port USB
• mysz lub inne urządzenie wskazujące
• napęd CD-ROM/DVD ROM

W zestawie znajdują się następujące dodatki i pomoce tradycyjne: