EduSensus Gotowość szkolna

Rozmiar: w opisie

Gotowość szkolna – zestaw ćwiczeń do wspomagania procesu diagnozy gotowości szkolnej oraz do stymulacji funkcji percepcyjno-motorycznych i umiejętności matematycznych. Przygotowana w programie ocena gotowości szkolnej dziecka może zostać zapisana, a także wydrukowana.

Każde dziecko w roku poprzedzającym rozpoczęcie nauki szkolnej podlega obowiązkowi analizy gotowości do podjęcia takiej nauki, sporządzonej przez pedagoga. Diagnoza ta służy nauczycielom i rodzicom, aby mogli oni właściwie wspierać dziecko w procesie zmierzającym do osiągnięcia pełnej gotowości szkolnej poprzez stymulację odpowiednich obszarów.
Multimedialne oprogramowanie eduSensus Gotowość szkolna umożliwia profesjonalną diagnozę i terapię obszarów związanych z osiągnięciem gotowości szkolnej. Program ten może być z powodzeniem wykorzystywany do zabawy i nauki w przedszkolu (umożliwia zarówno pracę indywidualną, jak i w grupie). Gotowość szkolną wzbogacono też o zestaw atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, wspomagających diagnozę, np. kalejdoskop, klocki, korale, oraz stymulujących rozwój dziecka, np. naklejki, dyplom, płyta CD z muzyką relaksacyjną.
Program eduSensus Gotowość szkolna składa się z następujących części:
• Aplikacja nauczyciela – program zarządzający
• Gotowość szkolna:
§ Diagnoza pedagogiczna
§ Ćwiczenia stymulujące funkcje percepcyjno-motoryczne

Aplikacja nauczyciela – program zarządzający
Aplikacja nauczyciela jest to część zarządzająca całym programem. Narzędzie to stanowi skuteczną pomoc w codziennej pracy pedagoga. Umożliwia ono tworzenie pełnej dokumentacji niezbędnej w pracy, np. dokumentacji diagnostycznej, indywidualnego programu profilaktyczno-stymulującego, raportów z przebiegu zajęć oraz bazy danych na temat indywidualnych umiejętności i postępów małych podopiecznych. Za pomocą Aplikacji nauczyciel terapeuta ma też możliwość uzupełniania dokumentacji tradycyjnej, tj. dokonywania wydruków i stworzenia kartoteki w formie papierowej.
Aplikacja umożliwia między innymi:
• tworzenie bazy uczniów i zarządzanie nią, np. grupowanie uczniów pod względem wspomagania rozwoju tych samych obszarów
• pracę w trybie indywidualnym i w grupie
• badanie gotowości szkolnej i zapis jej wyników
• rejestrację i śledzenie postępów dziecka
• swobodne projektowanie autorskich zajęć dzięki Kreatorowi zajęć
• korzystanie z załączonych wzorów praktycznych dokumentów
• określenie orientacji w schemacie ciała i przestrzeni
• ocena dominacji stronnej – lateralizacja
• diagnoza funkcji słuchowo-językowych
• ocena rozwoju analizy i syntezy wzrokowej
• badanie rozwoju pojęć i operacji matematycznych
• diagnoza dojrzałości emocjonalnej i społecznej

• pierwszy na rynku multimedialny program do diagnozy gotowości szkolnej oraz stymulacji funkcji percepcyjno-motorycznych i umiejętności matematycznych,
• produkt przeznaczony do pracy z dziećmi w wieku 5–6 lat,
• program autorstwa uznanych polskich pedagogów: Renaty Czabaj, Izabeli Mańkowskiej, Małgorzaty Rożyńskiej i Ewy Tryzno,
• starannie opracowana metoda diagnozy oraz materiał do pracy terapeutycznej na cały rok szkolny,
• ćwiczenia uwzględniające możliwości percepcyjne dziecka,
• program w pełni dostosowany do polskiego systemu edukacyjnego.

Program stymuluje takie kluczowe obszary determinujące gotowość szkolną, jak:
• mowa
• sprawność manualna i grafomotoryka
• orientacja w schemacie ciała i przestrzeni
• funkcje słuchowo-językowe
• analiza i synteza wzrokowa
• zdolności matematyczne
• dojrzałość emocjonalna i społeczna

MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNE:

• system operacyjny Windows 2000/XP/Vista/Windows 7
• procesor Pentium IV 2,4 GHz
• 512 MB pamięci operacyjnej

Pozostałe parametry:

• karta grafiki pracująca z rozdzielczością 1024x768 z tysiącami kolorów
• napęd DVD
• 16-bitowa karta dźwiękowa
• Internet Explorer 6.0 i wyższy
• mysz lub inne urządzenie wskazujące
• głośniki lub słuchawki
• mikrofon
• port USB 2.0

W zestawie znajdują się następujące dodatki i pomoce tradycyjne:

Domino „przeciwieństwa”
• Korale
• Kalejdoskop
• Naklejki Gotowość szkolna (5 wzorów po 50 szt. w bloczku
• Nożyczki dla leworęcznych - Pomocne w badaniu dominacji ręki, nogi, badaniu sprawności manualnej oraz ćwiczeniach z wycinaniem i użyciem kart pracy zawartych w programie Gotowość Szkolna.
• Nożyczki dla praworęcznych
• Sekwencja zdarzeń „Obiad rodzinny”
• Dyplomy
Płyta „Obudź moje zmysły” - płyta z muzyką relaksacyjną pomocna w organizacji zajęć relaksacyjnych, przy ćwiczeniach fazy wydechowej, odpoczynku po wytężonych ćwiczeniach ruchowych, opowieściach ruchowych itp.
• Zestaw kolorowych klocków (zestaw 60 szt.)