EduSensus Obrazkowy słownik tematyczny

Rozmiar: w opisie

Obrazkowy słownik tematyczny – wzbogacenie zasobu leksykalnego dziecka. Powszechnie wiadomo, że bogaty zasób słownictwa umożliwia swobodę wypowiedzi.
Obrazkowy słownik tematyczny firmy Young Digital Planet to multimedialny zbiór „leksykografii dla dzieci”. Pozwala on na uatrakcyjnienie zajęć dydaktycznych oraz na znaczne wzbogacenie zasobu leksykalnego uczniów. Obrazkowy słownik tematyczny zawiera szereg filmów wykorzystujących język migowy, daktylografię oraz symultaniczną transkrypcję nagrań audio. Dodatkowo, w skład programu wchodzi Kreator Filmów i Komiksów – aplikacja, która stwarza doskonałą okazję do szerokiego posługiwania się słowem i dalszego rozwoju zdolności komunikacyjnych.

Jest to niezwykle interesujący sposób na urozmaicenie zajęć terapeutycznych i na podniesienie ich efektywności.
Obrazkowy słownik tematyczny umożliwia:

• tworzenie autorskich programów lekcyjnych, za pomocą funkcji Kreator Zajęć
• swobodny wybór zasobów dzięki tematycznemu podziałowi słownictwa
• pracę indywidualną i grupową
• stopniowanie trudności ćwiczeń
• motywację ucznia dzięki systemowi wzmocnień pozytywnych opartych o obraz i dźwięk
• pracę z programem dzieciom z obniżoną percepcją, dzięki zastosowaniu szeregu udogodnień
MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNE:

• MS Windows XP/Vista/Windows 7
• Internet Explorer 6.0 lub wyższy
• zalecane: procesor klasy Pentium IV 2,4 GHz oraz 512 MB RAM
• karta dźwiękowa z wejściem liniowym z podłączonymi głośnikami lub słuchawkami