EduSensus Obrazkowy słownik tematyczny 2.0

Rozmiar: w opisie

Obrazkowy słownik tematyczny – wzbogacenie zasobu leksykalnego dziecka. Powszechnie wiadomo, że bogaty zasób słownictwa umożliwia swobodę wypowiedzi.

Obrazkowy słownik tematyczny firmy Young Digital Planet to multimedialny zbiór „leksykografii dla dzieci”. Pozwala on na uatrakcyjnienie zajęć dydaktycznych oraz na znaczne wzbogacenie zasobu leksykalnego uczniów. Obrazkowy słownik tematyczny zawiera szereg filmów wykorzystujących język migowy, daktylografię oraz symultaniczną transkrypcję nagrań audio. Dodatkowo, w skład programu wchodzi Kreator Filmów i Komiksów – aplikacja, która stwarza doskonałą okazję do szerokiego posługiwania się słowem i dalszego rozwoju zdolności komunikacyjnych.

Jest to niezwykle interesujący sposób na urozmaicenie zajęć terapeutycznych i na podniesienie ich efektywności.

Najnowsza wersja programu eduSensus Logopedia jest zwieńczeniem 20 lat pracy nad produktami służącymi do terapii logopedycznej. Dzięki ciągłemu doskonaleniu rozwiązań technologicznych eduSensus Logopedia 2.0 idealnie wpisuje się w potrzeby dzieci oraz terapeutów. Marka eduSensus od lat skutecznie wspomaga terapeutów w ich codziennej pracy.

EduSensus Logopedia uznana została za wyrób medyczny. Spełnia wymagania europejskiej Dyrektywy dla Wyrobów Medycznych 93/42/EEC i odpowiadającej jej polskiej normy ISO 13485.

Obrazkowy słownik tematyczny umożliwia:

• tworzenie autorskich programów lekcyjnych, za pomocą funkcji Kreator Zajęć
• swobodny wybór zasobów dzięki tematycznemu podziałowi słownictwa
• pracę indywidualną i grupową
• stopniowanie trudności ćwiczeń
• motywację ucznia dzięki systemowi wzmocnień pozytywnych opartych o obraz i dźwięk
• pracę z programem dzieciom z obniżoną percepcją, dzięki zastosowaniu szeregu udogodnień

Dodatkowo, programy są wyposażone w szereg narzędzi pomocniczych, takich jak:

• interfejs foniczny – nowość w wersji 2.0, urządzenie opracowane przez specjalistów z Politechniki Gdańskiej; gwarantuje idealną jakość dostarczanego do programu sygnału dźwiękowego niezależnie od jakości sprzętu komputerowego.
• profesjonalny mikrofon
• nakładki na mikrofon, umożliwiające higieniczne prowadzenie terapii

MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNE:

• MS Windows XP/Vista 32- i 64-bit/Windows 7 32- i 64-bit
• procesor 2.33 GHz Intel Pentium 4, AMD Athlon 64 2800+
• 512 MB RAM (zalecane 1 GB)
• karta graficzna pracująca z rozdzielczością 1024x768 z tysiącami kolorów
• napęd CD-ROM/DVD-ROM
• karta dźwiękowa z podłączonymi głośnikami lub słuchawkami
• interfejs foniczny z podłączonym mikrofonem
• Internet Explorer 6.0 lub wyższy
• mysz