0.00 PLN

EduSensus Ustomysz komputerowy interfejs multimodalny

Cena brutto: 3148.80 PLN

Rozmiar: w opisie

EduSensus Ustomysz jest rozwiązaniem skierowanym do osób, które nie mogą bądź nie chcą w tradycyjny sposób korzystać z komputera. Aplikacja ta zastępuje mysz komputerową, poprzez analizę obrazu z kamery w czasie rzeczywistym. Złożone algorytmy zastosowane w oprogramowaniu umożliwiają detekcję ust w pozyskiwanym obrazie, co pozwala na monitorowanie zmiany położenia ust oraz ich kształtu w odniesieniu do pozycji wyjściowej.

Informacja o różnicach między położeniem wyjściowym i kolejnymi pozycjami ust powoduje zmiany lokalizacji kursora na monitorze komputera. Dzięki temu użytkownik aplikacji może sterować kursorem poprzez odchylenie ust bądź głowy w pożądanym kierunku.

Czułość Ustomyszy można tak wyregulować, aby nawet niewielkie ruchy głową lub ustami powodowały znaczne przesunięcie kursora. Dzięki zastosowaniu rozszerzeń oprogramowania narzędzie to umożliwia obsługę komputera
(np. wprowadzanie tekstu) w sposób całkowicie bezdotykowy, wyłącznie przy użyciu ust. Metoda ta ponadto nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych markerów (znaków nakładanych na twarz itp.) oraz bezpośredniego kontaktu
z urządzeniem.

W niektórych sytuacjach stosowanie bezdotykowego interfejsu może być atrakcyjne ze względów praktycznych, takich jak na przykład zachowanie higieny
i czystości stanowiska pracy. Każdy, kto miał okazję pracować z dziećmi,
wie, że bardzo trudno zachęcić je do utrzymania czystości bez wywoływania niepożądanego stresu. EduSensus Ustomysz jest sposobem wprowadzania danych, który pozwala dzieciom czuć się naturalnie i swobodnie podczas obsługi urządzenia.

Już wkrótce eduSensus Ustomysz znajdzie się w ofercie firmy Young Digital Planet wraz z systemem umożliwiającym syntezę mowy przy pomocy definiowalnych piktogramów. Rozwiązanie jest skierowane między innymi do osób cierpiących z powodu afazji.

MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNE:

• MS Windows XP/Vista/Windows 7
• zalecany minimum 2-rdzeniowy procesor
• 1 GB RAM
• minimum 2 wolne porty USB 1.0
  • Opinie klientów
  • Poleć znajomemu
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię
  • * pole obowiązkowe

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij