EduSensus Wspomaganie rozwoju część II

Cena brutto: 1949.40 PLN

Rozmiar: w opisie

Program jest rozwinięciem pierwszej części serii eduSensus Wspomaganie rozwoju – Z Tosią przez pory roku. Służy rozwijaniu koncentracji uwagi, poszerzaniu kompetencji językowych, bogaceniu słownictwa, poszerzaniu wiedzy dzieci (szczególnie o treści dotyczące najbliższego otoczenia dziecka), a także wdrażaniu do zachowań intencjonalnych. Program składa się z dwóch płyt (Dzień Tosi, W domu i na podwórku), a każda z nich zawiera ćwiczenia o zróżnicowanym poziomie trudności. Do tej części Wspomagania rozwoju dołączono zestaw atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, m.in. zestaw ponad 100 kart (ilustracja oraz podpis), dyplomy i naklejki.

Program ma na celu stymulację oraz terapię następujących funkcji:

• percepcji wzrokowej koordynacji wzrokowo-ruchowej
• percepcji słuchowej i koordynacji słuchowo-ruchowej
• orientacji przestrzennej
• poczucia sprawstwa
• umiejętności koncentracji

Program Tosia i przyjaciele to doskonałe narzędzie do tego, aby poprzez zabawę, jak najlepiej rozwinąć potencjał tkwiący w każdym dziecku.

MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNE:

• system operacyjny Windows 98/2000/XP/Vista/Windows 7
• procesor Pentium III 800 MHz
• 256 MB pamięci operacyjnej

Pozostałe parametry:

• 260 MB wolnej przestrzeni na dysku
• karta grafiki pracująca z rozdzielczością 800x600 z tysiącami kolorów
• napęd CD ROM/DVD 24 x
• 16-bitowa karta dźwiękowa
• Internet Explorer 6.0 i wyższy
• mysz lub inne urządzenia wskazujące
• głośniki lub słuchawki
• mikrofon
• port USB 1.0.

Program wymaga zainstalowanego protokołu TCP/IP w systemie MS Windows. W komputerach niewyposażonych w kartę sieciową należy wraz z protokołem TCP/IP zainstalować kartę Dial-up (dla systemu MS Windows 98) lub kartę Microsoft Loopback (dla systemów MS Windows 2000/XP/Vista).

Zestaw zawiera następujące akcesoria i pomoce tradycyjne:

• Naklejki 5 wzorów
• Dyplomy
• Zestaw kart ilustracja + podpis - zestaw 120 kart z kolorowymi ilustracjami zawierającymi podpisy. Można je wykorzystać do wielu ćwiczeń dydaktycznych i terapeutycznych, zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej. Rozmiar kart i materiał, z jakiego są wykonane (karton), sprzyjają swobodnemu i wielokrotnemu operowaniu nimi – nawet przez dzieci, u których występują nieprawidłowości w napięciu mięśniowym kończyn oraz niedowłady. Wielkość ilustracji i napisów ułatwia ich odbiór, zarówno małym dzieciom, które sprawniej postrzegają większe obiekty, jak i starszym dzieciom z zaburzeniami percepcji wzrokowej.
• Domino „zwierzęta” jest elementem pomocnym w kształtowaniu pojęć związanych ze zwierzętami oraz atrakcyjną formą aktywizacji i integracji. Zestaw elementów o dużych rozmiarach umożliwia zaangażowanie w grę całej grupy (gra na podłodze). Należy rozdać pomiędzy dzieci karty domina, zapewnić czas na zapoznanie się z ich treścią, a następnie wytłumaczyć reguły doboru i układania klocków. Nauczyciel, jeśli ma taką potrzebę, może w dowolny sposób wykorzystać tę pomoc w innej zabawie lub zajęciach dydaktycznych.