Etniczny rachunek prawdopodobieństwa zestaw klasowy 4 gier z całego świata

Opracowaliśmy ten zestaw z myślą o urozmaiceniu ćwiczeń z rachunku prawdopodobieństwa. Uczniowie w czasie gry mają okazję poznać praktyczne zastosowanie tego teoretycznego zagadnienia. Tak rozbudzona ciekawość pozwoli doszukiwać się zdarzeń losowych w wielu innych, znanych uczniom grach. Każda gra występuje w 6 kompletach (może grać w nią jednocześnie 4-5 osób, poza grą mancala przeznaczoną dla 2 osób). Szczegółowa instrukcja zawiera reguły dla każdej gry oraz metodyczne zastosowanie do nauki rachunku prawdopodobieństwa na lekcjach wraz z kartami do kopiowania.

Spis gier:hubbub (rdzenna północna Ameryka)
mancala (Afryka)
ashbii (rdzenna północna Ameryka)
lu-lu (Hawaje)