Jeżyk duży - mata korekcyjno-masująca (różne kolory)

Rozmiar: 30 cm x 100 cm

JEŻYK duży - mata korekcyjno - masująca

- Wzmacnia mięsnie stóp, uaktywnia siły witalne organizmu

- Doskonale masuje plecy i kręgosłup

- Poprawia krążenie krwi we wszystkich narządach

- U dzieci koryguje i zapobiega płaskostopiu

- Pomaga zwalczyć ból zmęczonych stóp

- Reguluje zaburzenia przemiany materii i wiele innych!!!

Jeżyk używany jest do masażu punktów reflektorycznych (motorycznych) na stopie wzmacniając mięsnie stóp oraz uaktywniając siły witalne organizmu i poprawiając krążenie krwi we wszystkich narządach.

Stymulacja mięśni krótkich stopy pomaga zwalczyć ból zmęczonych stóp, a szczególnie u dzieci zapobiega płaskostopiu. Ten specyficzny masaż stóp wykonywany dzięki spacerowaniu po "Jeżyku" korzystnie reguluje zaburzenia przemiany materii (przyspiesza procesy wchłaniania i wydalania), bóle głowy, krzyża, krążenie krwi (nadciśnienie), zimne stopy, choroby zwyrodnieniowe, a nawet spadek masy ciała, co wykazały nowe badania. Zaleca się, aby jednorazowo ćwiczenia wynosiły 5-7 minut.

Masaż punktowy polecany jest szczególnie osobom prowadzącym siedzący tryb życia i powinien znaleźć stałe miejsce przy biurkach pracowników umysłowych i internatów. Zalecane jest trzymanie Jeżyka pod biurkiem, by móc w dowolnym czasie masować zmęczone stopy. Przeprowadzenie masażu możliwe jest podczas porannej toalety ( mycia, golenia) w środowisku wodnym np. wannie, pod prysznicem, chodząc w wodzie po kostki lub w formie tzw."fakirskiego" masażu pleców i kręgosłupa. Polega on na stosowaniu ćwiczenia zwanego "kołyską" - przetaczania się na plecach w pozycji siadu "skulnego" po macie.