0.00 PLN

Które modele anatomiczne najbardziej przydadzą się do nauki?

Niejeden student medycyny łamie sobie głowę nad efektywnymi sposobami nauki. Prawda jest taka, że anatomia człowieka to dziedzina niezwykle szeroka, dlatego niełatwo jest zapamiętać szczegółową budowę wszystkich narządów, tkanek i komórek. Z pomocą przychodzą modele anatomiczne narządów i układów: mózgu, serca, naczyń krwionośnych, DNA i innych systemów. Które z nich najbardziej przydadzą się do nauki?

Modele DNA

Trudno tak naprawdę zrozumieć proces replikacji DNA oraz budowę podwójnej helisy bez porządnych pomocy wizualnych. Wykonane z kolorowych tworzyw sztucznych struktury zawierają wszystkie niezbędne elementy wchodzące w skład każdego nukleotydu DNA: zasady azotowe, reszty cukrowe i fosforanowe.

Modele naczyń krwionośnych

Ich zadaniem jest odprowadzanie krwi z serca i transportowanie jej do wszystkich tkanek organizmu. Chodzi o naczynia krwionośne: tętnice, żyły i włośniczki. Aby lepiej zrozumieć ich anatomię oraz funkcjonowanie, a także poznać przyczynę wielu chorób sercowo-naczyniowych, zaopatrz się w trójwymiarowe pomoce edukacyjne.

Modele serca

Dwa przedsionki i dwie komory oddzielone przegrodami...Brzmi prosto? Nic bardziej mylnego! Ludzkie serce to niezwykle złożony narząd, bez którego funkcjonowanie całego organizmu byłoby niemożliwe. Dzięki nowoczesnym pomocom edukacyjnym możesz obserwować jego budowę w powiększeniu lub rozmiarze rzeczywistym.

Modele mózgu

Mózg to jeden z najbardziej fascynujących narządów. Przestrzenne i wielokolorowe pomoce edukacyjne pozwolą Ci się zaznajomić z jego fakturą i budową oraz funkcjami konkretnych płatów mózgowych.

Jak wykorzystać pomoce edukacyjne do nauki anatomii?

Wszystko zależy od tego, jaki temat próbujemy opanować. Jeśli jesteś na początkowym etapie nauki anatomii, polecamy skupić się najpierw na bardziej ogólnych opisach układów i narządów, a następnie, stopniowo przechodzić do szczegółów budowy DNA, mózgu czy naczyń krwionośnych. Ten tryb nauki, “od ogółu do szczegółu”, pomoże Ci nabywać wiedzę w regularny, uporządkowany sposób, aby coraz lepiej i bardziej dogłębnie rozumieć funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Powodzenia!

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij