Odpady i recykling Encyklopedyczny przewodnik

Rozmiar: CD

Interaktywna pomoc dydaktyczna ODPADY I RECYKLING szeroko przedstawia zagadnienia związane z powstawaniem i gospodarką odpadami. Omówiony jest w przystępny sposób temat POWSTAWANIA I KLASYFIKACJI ODPADÓW, podział odpadów ze względu na ich pochodzenie, rodzaj, użyteczność lub stwarzane przez nie ryzyko. Drugim ważnym tematem są METODY POSTĘPOWANIA Z ODPADAMI ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień RECYKLINGU. Multimedialna płyta CD zawiera ponadto następujący materiał dydaktyczny: 1. definicje, słowniczek pojęć 2. dane liczbowe i statystyczne (wykresy, diagramy) 3. podział odpadów 4. system recyklingu 5. oznaczenia na opakowaniach 6. odpady niebezpieczne – oznakowanie, zasady postępowania i unieszkodliwiania 7. materiały metodyczne, sprawdzające i ćwiczeniowe 8. animowaną grę edukacyjną Międzyprzedmiotowe treści w nim zawarte można wykorzystać na różnego rodzaju zajęciach, zaczynając od lekcji biologii, chemii, WOS, na lekcjach wychowawczych i kołach zainteresowań kończąc. Pomoc dydaktyczna do: - przyrody - biologii - ekologii poziomy nauczania: - podstawowy - gimnazjalny - średni (licealny) - policealny

Program Odpady i Recykling to narzędzie do przprowadzania lekcji oraz testów na zajęciach z biologii, chemii, WOS'u, czy na lekcjach wychowawczych i kołach zainteresowań. Jest to także kompendium wiedzy aktualnej i zweryfikowanej wiedzy, wspomagającej kształtowanie właściwych postaw proekologicznych.

Pozwala na uatrakcyjnienie procesu nauczania poprzez nowoczesną formę przekazu i aktywny udział uczniów w lekcji. Dzięki animowanej grze edukacyjnej, każdy uczeń szybko nauczy się sortować odpady, a do tego będzie miał możliwość porównania się z innymi.

Program zalecany jest nie tylko dla nauczycieli do wykorzystania na zajęciach, ale także dla uczniów do uzupełnienia i sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu gospodarki odpadami.

Z tym programem zyskujesz przede wszystkim cenne i sprawdzone źródło informacji w jednym miejscu., bez zbędnego przeszukiwania wielu stron internetowych, roczników statystycznych czy książek. Międzyprzedmiotowe treścidają możliwość usystematyzowania wiedzy w łatwy oraz interesujący sposób.