Planer - mój dzień w przedszkolu

Rozmiar: wys. 110 cm szer. 35 cm

Pomoc przeznaczona jest do stymulowania rozwoju poznawczego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym.

Składa się z planszy i 19 elementów akcentujących kluczowe momenty dnia dziecka podczas pobytu w przedszkolu oraz gongu umożliwiającego pozyskanie uwagi dziecka przez charakterystyczny bodziec dźwiękowy, łatwo wyróżniający się z otoczenia.

Cele:

Wspomaganie rozwoju poznawczego w aspekcie percepcji czasu i wprowadzenie do rytmicznej organizacji czasu oraz redukowanie napięć emocjonalnych i budowie poczucia bezpieczeństwa.

Pomoc edukacyjna „mój dzień w przedszkolu” sprzyja poznawaniu stałego następstwa wydarzeń. Pozwala nawet małym dzieciom orientować się w czasie. Porządkuje rytm dnia. Poprzez nabywanie znajomości kolejnych kluczowych momentów dnia redukuje niepewność w nowym dla dziecka otoczeniu oraz stres związany z separacją od rodziców.

Pomoc ta jest szczególnie przydatna w pracy:

- z dziećmi adaptującymi się do przedszkola

- z zaburzoną dynamiką procesów nerwowych

- z zaburzeniami zachowania

- z dziećmi lękowymi i nieśmiałymi

- z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autystycznego

Zalecane jest wyzwalanie samodzielności dzieci posługiwaniu się tablicą dydaktyczną poprzez umieszczanie poszczególnych elementów w prawidłowej kolejności na tablicy i uruchamianie sygnału dźwiękowego (gongu).

Zawartość:

= Plansza o długości 110 cm i szerokości 35 cm wykonana ze sklejki,

- 20 drewnianych elementów z otworami, które przywiesza się na planszy,

- 4 magazynki umieszczone z tyłu planszy do przechowywania pozostałych elementów,

- drewniany suwak,

- gong zegarowy.

Certyfikat:

Produkt posiada znak bezpieczeństwa CE.
Surowce używane do ich produkcji posiadają wymagane atesty i spełniają wymogi określone przez Unię Europejską w dyrektyw

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...