Rosyjski Repetytorium leksykalno-tematyczne (poziom A2-B1)

Rozmiar: Książka + Audio CD

Kliknij i odsłuchaj fragment nagrania:
Nagranie-Rosyjski Repetytorium leksykalno-tematyczne-(poziom A2-B1)

Rosyjski Repetytorium leksykalno-tematyczne
- nauka 4000 słów, wyrażeń i kolokacji,
- 50 zagadnień zgodnych z wymaganiami do matury,
- kilkadziesiąt interesujących tekstów pokazujących użycie słów w praktyce,
- 180 różnorodnych ćwiczeń z odpowiedziami,
- współczesne, aktualne słownictwo,
- testy powtórkowe + minisłowniczki.

Nowoczesne Repetytorium leksykalno-tematyczne umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie 4000 słów i zwrotów na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B1 wg klasyfikacji Rady Europy).

Zestaw (książka + płyta CD Audio) adresowany jest do samouków oraz do wszystkich, którzy chcą poszerzyć zasób rosyjskiego słownictwa, przypomnieć sobie i skutecznie utrwalić znajomość niezbędnych na co dzień zwrotów. Opracowany został również z myślą o uczniach szkół średnich, którzy mogą go wykorzystać jako dodatkowe źródło słownictwa i ćwiczeń w przygotowaniach do egzaminu maturalnego. Repetytorium może być pomocne nauczycielom - do wykorzystania w trakcie pracy z uczniami podczas lekcji lub korepetycji.

Podręcznik (264 str.) obejmuje 50 zagadnień usystematyzowanych w 14 rozdziałach tematycznych. W każdym podrozdziale znajdują się: wprowadzenie do tematu, przykładowy tekst, słownictwo podstawowe oraz dodatkowe, wraz z tłumaczeniem a także różnorodne ćwiczenia utrwalające.

14 rozdziałów oraz kilkadziesiąt tekstów i dialogów obejmuje najważniejsze zagadnienia, niezbędne na co dzień i w trakcie egzaminów. Pokrywają się one z zakresem tematycznym matury na poziomie podstawowym. Samodzielne sprawdzenie wiedzy ułatwia 180 różnorodnych ćwiczeń, m.in. pytania typu prawda/fałsz, łączenie w pary, uzupełnianie luk w tekście. Na końcu podręcznika znajdują się specjalne testy powtórkowe oraz klucz odpowiedzi.

Płyta CD Audio jest doskonałym uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Obejmuje ok. 50 min wysokiej jakości nagrań w wykonaniu rodowitych Rosjan. Jest szczególnie pomocna w nauce prawidłowej wymowy oraz w kształceniu umiejętności rozumienia ze słuchu.