Ruchomy Alfabet

Rozmiar: .

"Ruchomy Alfabet" Elżbiety Wianeckiej

Prezentowany Państwu alfabet został stworzony do pracy z wszystkimi dziećmi - tych mających problemy z prawidłowym rozwojem komunikacji językowej, jak również prawidłowo rozwijających się. Alfabet może być również wykorzystywany w pracy z osobami dorosłymi chorymi na afazję.
Z pomocy tej można korzystać wszędzie: w domu, w przedszkolu, w szkole, w gabinecie terapeutycznym. Rozkład liter na tablicy jest odzwierciedleniem klawiatury komputera, dlatego też łatwiejsze jest później wykorzystywanie komputera do komunikacji z osobami, które nie mówią.
Alfabet jest doskonałym narzędziem wspomagającym pracę terapeutyczną, ale także umożliwiającym diagnozowanie różnego rodzaju deficytów.

Dzięki odpowiednim ćwiczeniom można kształtować:
- PERCEPCJĘ SŁUCHOWĄ (funkcje słuchowo - językowe)
- PERCEPCJĘ WZROKOWĄ
- KOORDYNACJĘ WZROKOWO-RUCHOWĄ
- PAMIĘĆ BEZPOŚREDNIĄ
- PAMIĘĆ SŁUCHOWĄ

Alfabet może pomagać podczas terapii dzieci z DYSLEKSJĄ ROZWOJOWĄ – gdzie głównym problemem są specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu u dzieci o prawidłowym rozwoju umysłowym, u których współwystępują zaburzenia funkcji percepcyjno-motorycznych.
Alfabet jest wykonany z naturalnych materiałów (drewno,sklejka)
Wym. tablicy 46x32x10 cm (po złożeniu)
W zestawie jest 185 kostek z literkami o wym. 3x3 cm (33 literki po 5 szt. + 20 szt. dodatkowych)
Całość zamykana w drewnianym pudełku.

UWAGA !!!
ZAMÓWIENIA NA ALFABET PRZYJMUJEMY DROGĄ MAILOWĄ LUB TELEFONICZNĄ.
TERMIN REALIZACJI DO 14 DNI