Gra językowa Qui est-ce? z polską instrukcją i suplementem

Rozmiar: 21,5x14,5 cm

Gra językowa Qui est-ce? - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Qui est-ce? jest grą językową ukierunkowaną na naukę słownictwa francuskiego związanego z opisem cech wyglądu fizycznego. Gra polega na losowaniu kart z wizerunkami osób i zadawaniu przez inne osoby, lub resztę grupy pytań dotyczących cech wyglądu tych osób.

Charakter gry: Gra w karty

Poziom trudności: A2

Jeden z wielu możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Gracze mają do dyspozycji dwie identyczne talie kart. Jedną z nich należy rozłożyć na stole tak, aby wszystkie karty były widoczne dla uczestników gry. Następnie każdy z graczy ciągnie po jednej karcie z drugiej talii zwracając uwagę na to, aby nie pokazać swojej karty innym graczom, po czym kolejno każda osoba zadaje swojemu sąsiadowi pytanie o wybraną cechę wyglądu postaci znajdującej się na jego karcie (w zadawaniu pytań może też brać udział cała grupa.). Otrzymywane odpowiedzi (które powinny ograniczać się wyłącznie do formy "tak", lub "nie") umożliwiają pytającemu (lub grupie) wykluczenie kolejnych postaci z talii kart rozłożonej na stole i zawężenie zakresu poszukiwań. Gracz, któremu uda się najszybciej odgadnąć którą postać ma na swojej karcie osoba obok niego (lub któremu uda się odgadnąć największą ilość postaci znajdujących się na kartach pozostałych uczestników gry) wygrywa.

Cele językowe: nauka słownictwa i wyrażeń związanych z opisem cech wyglądu fizycznego

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka francuskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Qui est-ce? doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

• wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,

• rozbudowane scenariusze rozgrywek,

• propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.

Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Zestaw zawiera:
-66 ilustrowanych kart (dwie takie kart z identycznymi obrazkami)
-broszurę metodyczną w języku francuskim opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.

Wydawnictwo:ELI PUBLISHING (ELI European Language Institute) & Wyd. ET TOI

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...