Twierdzenie Talesa

Opis produktu
Pomoc ta pomoże w szybki i atrakcyjny sposób wytłumaczyć uczniom właściwe wyszukiwanie prawdziwych proporcji, które można napisać, gdy dwie proste przecinające się (lub ramiona kąta) przetniemy prostymi równoległymi.

Materiały te mogą też ułatwić nauczycielowi sprawdzenie zrozumienia przez uczniów zasad dobierania odcinków proporcjonalnych. Natomiast w klasie VIII mogą posłużyć do przypomnienia tych zasad. Pomoc ta na pewno pozwala uczniom lepiej zrozumieć i na dłużej zapamiętać twierdzenie Talesa.