0.00 PLN

Jak szybko nauczyć się anatomii człowieka?

Pytanie zawarte w tytule z udręką zadaje sobie wielu przyszłych lekarzy oraz studentów innych kierunków medycznych. Anatomia człowieka, na obecnym etapie wiedzy, znana jest nam bowiem z najmniejszymi szczegółami. Nazwaliśmy i zrozumieliśmy funkcjonowanie poszczególnych układów, narządów, tkanek i komórek; z powodzeniem rozpoznajemy zmiany chorobowe i inne, zachodzące w organizmie anomalie. Na przestrzeni wieków naukowcy zajmowali się opracowywaniem coraz bardziej zaawansowanych modeli ilustrujących anatomię, na podstawie których możemy dziś tworzyć użyteczne pomoce szkolne i akademickie.

Szkielet człowieka – jak skutecznie nauczyć się anatomii?

Przyjmuje się, że ponad 80% informacji dociera do nas za pomocą zmysłu wzroku. Jeśli mamy do opanowania szczególnie obszerny materiał, dobrze jest wspomagać proces nauki rozmaitymi pomocami graficznymi: wykresami, ilustracjami, modelami przestrzennymi. W przypadku dziedzin biologii i medycyny zadanie to nie powinno być szczególnie trudne: na rynku mamy do dyspozycji mnóstwo modeli, szkieletów, plansz edukacyjnych i innych szkolnych pomocy.

Jakie pomoce edukacyjne możemy wykorzystać?

Model anatomiczny człowieka do nauki anatomii, w szkole i na uczelni wyższej, może przybierać rozmaite formy i przekazywać bardzo wiele istotnych informacji:

  • Szkolny szkielet człowieka: całościowo ilustruje układ ruchu, a także umiejscowienie konkretnych mięśni, nerwów, kości i stawów. Uczący się mogą wprawiać szkielet w ruch, aby obserwować funkcjonowanie wszystkich elementów i ich wzajemne oddziaływanie.
  • Modele przedstawiające układy, narządy wewnętrzne i związki chemiczne: mogą ilustrować podwójną helisę DNA, naczynia krwionośne, poszczególne części mózgu i inne części organizmu.
  • Plansze edukacyjne: tu nie ma ograniczeń. Za pomocą zwięzłej infografiki możemy nie tylko zilustrować szkielet człowieka, ale także przekazać wiedzę o budowie mniejszych elementów ludzkiego organizmu (wytwory naskórka, gruczoły i hormony) oraz ważnych procesach biologicznych (transport tlenu, zapłodnienie, rozwój ciąży). Sukces dydaktyczny gwarantowany!

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij