Szachy dla dzieci MAXI

Rozmiar: 120cm x 120cm

Duża, efektowna szachownica na trwałej macie PCV z ekologicznymi, drewnianymi pionami. Rozmiar szachownicy (120cm x 120cm).

Warto uczyć dzieci gry w szachy już w przedszkolu.
Nauka gry w szachy już od najmłodszych lat jest zjawiskiem coraz powszechniejszym na całym świecie. Prowadzi ona do wszechstronnego rozwoju intelelektualnego i psychicznego dziecka oraz bardzo poprawia wyobraźnię przestrzenną. Dziecko traktuje grę w szachy jako świetną rozrywkę a przy okazji rozwija w sobie wiele pozytywnych cech, takich jak:
cierpliwość, umiejętność logicznego myślenia, umiejętność podejmowania decyzji, samodyscyplina, kreatywność, pamięć, umiejętność radzenia sobie z napotkanymi przeciwnościami. Poza tym, gra w szachy wzmacnia charakter dziecka poprzez naukę na własnych błędach.  Uczy również współzawodnictwa i szacunku do przeciwnika. Udowodniono, że dzieci uczące się gry w szachy od najmłodszych lat osiągają w przyszłości lepsze wyniki w nauce.

Traktując grę w szachy jako znakomitą rozrywkę, inwestujemy w rozwój intelektualny oraz emocjonalny naszych pociech.