Plansze starożytność 3 szt

Rozmiar: .

Opis produktu
Komplet stanowią 3 tablice informacyjno - ilustracyjne dotyczące starożytności. Treści zawarte na planszach są w większości zgodne z programem historii klasy V szkoły podstawowej. Zaś materiał ponadprogramowy ma ułatwić uczniowi orientację w trudnych zagadnieniach początków cywilizacji europejskiej. Tablica "A" - dotyczy Egiptu, Mezopotamii, Palestyny. Tablica "B" - przedstawia dzieje Grecji, zaś tablica "C" - Rzymu. Tablice określają położenie każdego z omówionych państw, prezentują kalendarium ukazujące ważniejsze momenty w jego dziejach oraz etapy rozwoju państwa. Istotną sprawą jest pokazanie dorobku kulturowego i naukowego, wierzeń i religii występujących w różnych regionach.

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...