0.00 PLN

BEZPIECZNY INTERNAUTA - Zestaw 14 plansz

Cena brutto: 157.44 PLN

Rozmiar: A3 (297mm x 420mm)

.
Zestaw 14 kolorowych plansz formatu A3 (297mm x 420mm) to materiał służący do obrazowego uświadamiania dzieciom jakie korzyści i zagrożenia niesie ze sobą Internet. Duże i czytelne scenki sytuacyjne doskonale ilustrują problem i pomagają zrozumieć znaczenie i zakres tego ważnego zagadnienia, podpowiadają jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia i jak tego zagrożenia unikać.

Zestaw zawiera następujące plansze oraz poręczną teczkę umożliwiającą łatwe ich przenoszenie:

Nie miej zaufania do osób poznanych przez Internet
Nie masz żadnych szans na pełną wiedzę o ich prawdziwym wieku, wyglądzie, płci i zamiarach. Niestety Twoje zaufanie może być wykorzystane przeciwko Tobie, gdyż nieznajomi ludzie mogą chcieć Cie skrzywdzić.
Nie ujawniaj żadnych swoich danych:
imienia, nazwiska, numeru telefonu, swojego adresu, adresu Twojej szkoły lub miejsca, w którym bywasz: sali treningowej, basenu itp. Nigdy nie wiesz kto może je przeczytać i do czego wykorzystać.
Aby chronić swoje dane używaj nicka
Pofantazjuj trochę: zostań gwiazdą, rzeką, kwiatkiem, nazwij się imieniem ulubionej postaci z filmu czy świata sportu – tylko nie podawaj przy okazji daty urodzin lub swego wieku (np. Jola14, harrypotter1995). Lepiej żeby nikt obcy nie wiedział ile masz lat.
Ochroń swoich bliskich i przyjaciół
Nie zamieszczaj w Internecie ich zdjęć, adresów, ani żadnych osobistych danych. Ktoś niepowołany może zapanować nad nimi wpędzając Twoich znajomych w kłopoty. Pamiętaj – tracisz kontrolę nad wszystkim co zamieszczasz w Internecie.
Jeśli coś Cie w Internecie zaniepokoi, podziel się tą wiedzą z dorosłymi
Powiedz o swoich lękach, pokaż strony, które budzą w Tobie niechęć, rażą brutalnością, namawiają do złych zachowań.
Jeśli zdecydowałeś się spotkać z kimś w „realu” - bądź czujny!
Umów się w miejscu dobrze Ci znanym, gdzie jest zawsze dużo osób (nigdy w obcym miejscu). Najlepiej idź z kimś dorosłym, a jeśli pójdziesz z kolegą, zostaw wiadomość o miejscu spotkania zaufanej osobie.
Pamiętaj: nie jesteś w Sieci bezkarny ani anonimowy!
Dzięki technice komputerowej można znaleźć każdego, kto naruszył czyjeś dobre imię. Także i Ty zostawiasz w Internecie ślad i nie jesteś bezkarny!
Wymyśl skomplikowane hasło i dbaj, aby dla wszystkich było tajemnicą
Nie używaj w nim swojego imienia, pseudonimów przyjaciół, ani niczego, co ułatwiłoby jego odgadnięcie. Dzięki temu nikt nie będzie korzystał z Twojej skrzynki pocztowej, ani udawał Ciebie na forum. Unikniesz wielu kłopotów.
Zadbaj o zabezpieczenie komputera
Postaraj się o dobry program antywirusowy, stale aktualizuj bazę wirusów, nie otwieraj żadnych wiadomości od nieznanego Ci nadawcy. Ktoś obcy może chcieć wprowadzić Ci wirusa!
Pamiętaj o prawie autorskim w sieci
Jeśli skorzystałeś z materiałów źródłowych, musisz podać nazwisko ich autora. Ściągając muzykę, filmy i gry z nielegalnych źródeł jesteś złodziejem, łamiesz prawo!
Koniecznie zaproś dorosłych do rozmowy o Internecie
Opowiedz im o wszystkim, co związane jest z Internetem. Z pewnością możesz pokazać im coś czego nie wiedzą. Wytłumacz jakie możliwości daje.
Gdzie szukać informacji i pomocy w sytuacji zagrożenia w Internecie
Rodzice też mogą Cie czegoś nauczyć:
zwłaszcza tego jak krytycznie podchodzić do informacji znalezionych w Internecie, gdzie można sprawdzić czy są prawdziwe (np. w słownikach, fachowej literaturze), jak rozróżniać wiarygodne strony internetowe.
Pamiętaj, że Internet ma więcej zalet niż wad
Jest on nieograniczonym źródłem wiedzy, rozbudza i pomaga rozwijać zainteresowania, bardzo pomaga w nauce, umożliwia komunikację i dostarcza rozrywki.

  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij