0.00 PLN

Domino wyrazowe: dwusylabowe. Część 1 lub 2

Cena brutto: 11.07 PLN

Rozmiar: .

Zasada gry w domino jest znana od dawna. Obecnie występuje wiele jego odmian w formie klasycznej (oczka od 1 do 6) oraz z użyciem różnych symboli. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu środowiska terapeutów, nauczycieli i rodziców stworzono cykl domin.

Gra w domina rozwijają następujące funkcje:
uczą poprawnej wymowy,
ćwiczą spostrzegawczość wzrokową,
doskonalą analizę i syntezę słuchową wyrazów.
Gra w domino ćwiczy także refleks w szybkim odnajdywaniu, takich samych obrazków spośród wielu innych. Starsze dzieci mogą grać w domino wyrazowe przeznaczone do początkowej nauki czytania.
Opracowano następujące typy domin:
Logopedyczne obrazkowo-wyrazowe - wspomaga poprawną artykulację głosek.
Obrazkowo-wyrazowe - służy do rozwijania zasobów słownictwa u dzieci. Polecane szczególnie w opóźnionym rozwoju mowy.
Sylabowe - przeznaczone do wspomagania początkowej nauki czytania. Wyrazy w dominie to rzeczowniki w mianowniku liczby pojedynczej.
Domina można wykorzystać w gabinetach logopedycznych, w zajęciach pozalekcyjnych, w przedszkolu czy w domu. Są doskonałym urozmaiceniem zarówno zajęć indywidualnych jak i grupowych.

Zasady gry: W grze mogą brać udział dwie, trzy lub cztery osoby. Kartoniki domina należy ułożyć obrazkami do dołu. Następnie jeden z graczy wybiera jeden z kartoników i układa na środku stołu. Następnie kolejni gracze zgodnie z ruchem wskazówek zegara wyciągają po jednym kartoniku. Dokładają kartonik jeżeli któryś z wyciągniętych obrazków/sylab pasuje do ułożonego na środku "węża". Jeżeli obrazek nie pasuje do żadnego końca "węża", gracz zabiera kartonik. W przypadku gdy wszystkie kartoniki zostały odkryte a gracze jeszcze je posiadają następuje odjęcie przez gracza kartoników. Wygrywa gracz, który pierwszy wyłoży na środek wszystkie posiadane obrazki.

Wykaz słów w dominie sylabowym - część 1: cena, kasa, noga, lato, mapa, zero, wata, pole, kula, woda, mama, tata, waga, sowa, koza, foka, ryba.
Wykaz słów w dominie sylabowym - część 2: kubek, pajac, korek, medal, worek, robak, wazon, zamek, robot, basen, lizak, baran, banan, pałac, balet, kotek, kucyk.
  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij