EduSensus Dysleksja część I

Rozmiar: w opisie

Budowa programu eduSensus Dysleksja, Pakiet I:
• Aplikacja terapeuty – program zarządzający;
• Ocena ryzyka dysleksji – moduł diagnostyczny dla dzieci po pierwszym roku nauki czytania;
• Litery – moduł terapeutyczny dla dzieci do 7-9 lat.

Aplikacja terapeuty to skuteczne narzędzie i pomoc w codziennej pracy dydaktyczno-terapeutycznej z dziećmi. Pozwala na archiwizowanie i drukowanie przydatnej dokumentacji, np. ćwiczeń usprawniających grafomotorykę, ilustracji czy dyplomów. Aplikacja umożliwia zapisanie wszelkich informacji zebranych podczas obserwacji dziecka i w trakcie analizy dokumentów sporządzonych przez specjalistów (np. psychologa, lekarza, pedagoga) oraz podczas wywiadu z opiekunami.

Ocena ryzyka dysleksji jest to zestaw materiałów interaktywnych wspomagających badanie przesiewowe dzieci oraz profilaktykę w zakresie trudności w czytaniu i pisaniu. Jest to pierwszy produkt multimedialny profesjonalnie przystosowany do pełnej oceny ryzyka dysleksji u dzieci. Służyć ma przede wszystkim jak najwcześniejszemu wychwyceniu dzieci z grupy ryzyka dysleksji oraz
udzieleniu im wczesnej pomocy w zakresie nauki liter oraz różnicowania grafemów podobnych.

Program Litery służy do nauki i utrwalania kształtu liter. Produkt ten łączy w sobie ćwiczenia z wielu obszarów takich jak: koordynacja ruchowa, wzrokowo-ruchowa, słuchowo-ruchowa i wzrokowo-słuchowo-ruchowa, grafomotoryka, logiczne myślenie, spostrzegawczość, umiejętności klasyfikacji elementów. Dzięki funkcjonalności zwanej Kreatorem zajęć terapeuta ma możliwość zmieniania lub modyfikowania struktury zajęć, przede wszystkim z uwagi na specjalne potrzeby edukacyjne, możliwości i ograniczenia swoich uczniów. Program zawiera także obszerny pakiet różnorodnych kart pracy.
MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNE:

• MS Windows XP/Vista/7
• Internet Explorer 6.0 lub wyższy
• zalecane: procesor klasy Pentium IV 2,4 GHz oraz 512 MB RAM
• karta dźwiękowa z podłączonymi głośnikami lub słuchawkami
• karta graficzna (minimalna rozdzielczość 1024x768) z tysiącami kolorów
• port USB
• mysz lub inne urządzenie wskazujące
• napęd CD-ROM/DVD ROM

Zestaw zawiera następujące akcesoria i pomoce tradycyjne:
• Dyplomy
• „Literkowa gimnastyka dla każdego smyka” - płyta jest zestawem podkładów dźwiękowych do zajęć ruchowych przedstawionych w programie multimedialnym eduSensus Dysleksja – Litery. Umożliwia ona prowadzenie zaproponowanych ćwiczeń z dala od stanowiska komputerowego oraz pozwala na włączenie ich do zajęć terapeutycznych prowadzonych metodą tradycyjną – bez wykorzystania komputera.
• Naklejki
• „Bajkowy alfabet, czyli kram, gdzie bajek masz do woli – z literami w głównej roli”
• Kolorowanka „Znam te litery!” - To zestawy kolorowanek (kart pracy) z ilustracjami składającymi się z fragmentów odpowiadających poszczególnym etapom znajomości litery i umiejętności jej kreślenia. Opisano je w legendzie każdej karty (np. „Wiem, jak wygląda ta litera”).
• Trójkątne nakładki na ołówek