0.00 PLN

Gra matematyczna Pierwsze odkrycia

Cena brutto: 79.95 PLN

Rozmiar: 1 CD

Zabawa z programem pozwala na przeżycie przez dziecko 15 wesołych przygód. W trakcie zabawy rodzic może zaobserwować jak dziecko radzi sobie z zadaniami matematycznymi. Za rozwiązanie każdego ćwiczenia dziecko otrzymuje naklejkę, lecz aby zdobyć główną nagrodę dziecko musi zebrać wszystkie naklejki, co zwiększa motywację do pracy z grą.

Rozwiązywanie zadań stanowi świetną zabawę, a przy okazji dziecko może poćwiczyć dodawanie i odejmowanie liczb, porównywanie liczebności zbiorów i odczytywanie czasu, grupowanie różnych przedmiotów według koloru, kształtu.

Arytmetyka

Praca z programem pozwala na stopniowe nabieranie biegłości w dodawaniu i odejmowaniu liczb, przeliczaniu elementów w ciągu, przeliczaniu przedmiotów i osób.

Mierzenie

Dziecko może również zapoznać się ze zjawiskiem upływu czasu i jego wpływu na codzienne życie. Poprzez wykonywanie wielu ćwiczeń z użyciem zegara, dziecko poznaje jednostki czasu oraz nauczy się wskazywać pełne godziny zegarowe.

Figury Geometryczne

W przedstawionej grze wbudowane zostały ćwiczenia pozwalające dziecku poznać kształty i podstawowe figury geometryczne takie jak trójkąt, kwadrat, prostokąt oraz koło. Wszystkie dostępne w programie zadania wyrabiają umiejętność rozpoznawania tych figur w otoczeniu dziecka, z którym ma codziennie do czynienia, a dodatkowo kształtują wyobraźnię przestrzenną.

Klasyfikacja

Kolejną cechą programu jest możliwość nauczenia dziecka grupowania przedmiotów według określonej cechy, tworzenia zbiorów przedmiotów spełniających określone warunki oraz ustalania ich liczebności. Ten typ zadań pozwala na rozwijanie spostrzegawczości oraz uczy dokonywania uogólnień.

Główne cechy programu:

setki interaktywnych ćwiczeń matematycznych

- zabawy ćwiczące spostrzegawczość

- wiele zabawnych animacji, ilustracji i narracji

- stopniowalny poziom trudności zadań

- możliwość śledzenia postępów w nauce:

o rejestr wyników

o tablica rekordzistów

- pomoc w formie dźwiękowej

Zawartość programu:

- liczby naturalne w zakresie 1 - 12

- proste oznaczanie i odczytywanie czasu

- liczenie w pamięci

- wskazywanie liczb ze słuchu

łączenie liczb w pary

- rozpoznawanie kształtów i kolorów
* porządkowanie przedmiotów według kolejności i rozmiaru

- łączenie przedmiotów w zbiory

Wymagania techniczne:

- System operacyjny Windows 98/2000/ME/XP/Vista/7

- Procesor Pentium II lub nowszy

- Pamięć RAM: 128 MB lub więcej

- 80 MB wolnego miejsca na dysku;

- Karta grafiki pracująca z rozdzielczością 800x600 z tysiącami kolorów

- Napęd CD ROM/DVD

- 16-bitowa karta dźwiękowa

- Mysz

  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij