Grammar Reference B1+ + Reader + CD audio

Rozmiar: 19x26cm

Grammar Reference B1+ + Reader + CD audio - to gramatyka języka angielskiego na poziomie B1+ (Strong Threshold) przeznaczona do pracy samodzielnej, lub z nauczycielem, służąca pogłębieniu znajomości gramatyki języka angielskiego dla osób na poziomie B1 oraz przygotowaniu solidnych podstaw do zdania egzaminów typu certification exams na poziomie B2. Książka podzielona jest na 22 jednostki tematyczne poświęcone odrębnym zagadnieniom gramatycznym. Każda jednostka składa się ze zwięzłej prezentacji danego zagadnienia gramatycznego, reguł i przykładów użycia, oraz serii ćwiczeń poświęconych temu zagadnieniu.
Ostatnia jednostka (nr 22) zawiera całościowe powtórzenie przedstawionych w książce tematów gramatycznych w postaci przykładowych ćwiczeń egzaminacyjnych.
Ponadto wiele prezentowanych ćwiczeń poza utrwalaniem znajomości gramatyki kładzie nacisk na rozwój umiejętności związanych z rozumieniem ze słuchu, rozumieniem tekstu pisanego i pomaga w nabywaniu umiejętności globalnego rozumienia tekstów nawet w przypadku nieznajomości poszczególnych wyrazów.
W zestawie znajduje się płytka CD audio z materiałami do odsłuchu do niektórych ćwiczeń (transkrypcje tych nagrań znajdują się w końcowej partii książki).
Na końcu podręcznika znajduje się też 45-stronicowa lekturka będąca adaptacją książki pt. Jane Eyre autorstwa Charlotte Bronte dostosowana do poziomu B1+ wraz z różnymi ćwiczeniami na zrozumienie tekstu.

Spis rozdziałów podręcznika:
unit1 Phonetics - Word division - Sentences, clauses and phrases - Paragraphs - Punctuation
unit2 Present tenses: present simple and present continuous
unit3 Future tenses: future simple, present continuous, present simple, 'going to' future
unit4 Past tenses: past simple, past continuous, past perfect simple, past perfect continuous - Habit in the past
unit5 Present perfect simple and present perfect continuous
unit6 Conditionals - Wishes and regrets
unit7 The passive - Have/Get something done - Need/Want/Require+ -ing - Verbs with two objects
unit8 Consolidation units 2 to 7 - Wchich tense?
unit9 Infinitive or -ing?
unit10 Questions: subject/object questions, indirect questions, question tags
unit11 Modals and related verbs and expressions: present and past
unit12 Articles and qualifiers
unit13 Text organisers and linking words - As/like