0.00 PLN

Jak mogę to naprawić? Wyrzuty sumienia w sytuacjach codziennych

Cena brutto: 114.39 PLN

Rozmiar: 9 x 9 cm

.
Nr katalogowy: 200-5120

Które dziecko nie zna wyrzutów sumienia, kiedy "podjadło" coś komuś lub coś zepsuło. Przemyślane historyjki obrazkowe zachęcają do poszukiwania odpowiedzi na pytanie "Jak mogę wybrnąć z sytuacji i naprawić wyrządzoną szkodę?" Jak mam się zachować, gdy kogoś zraniłem lub obraziłem? Przyznam się do błędu, czy też wyprę się wszystkiego? Jak obchodzę się z moimi wyrzutami sumienia? Czy można w ogóle naprawić wyrządzoną krzywdę i w jaki sposób? Takie i inne aspekty porusza 9 historyjek obrazkowych.

Każda historyjka jest przedstawiona w taki sposób, że może zostać przerwana w pewnym momencie - w chwili pojawienia się "symbolu wyrzutu sumienia" (w formie znaku zapytania). Teraz dzieci aktywnie poszukują zakończenia przedstawionej sytuacji problemowej. W zestawie znajdują się dodatkowo karty z symbolami rozwiązań (np. przeprosić, naprawić szkodę, umyć ręce, zrzucić winę na kogoś innego itd.). Każde z dzieci może wybrać sobie własny sposób zachowania się, który można następnie poddać grupowej dyskusji.

Każdy obrazek zawiera jest oznaczony na odwrocie numerem serii (duża liczba) oraz numerem kolejnym (mała liczba), co stanowi element samokontroli i ułatwia sortowanie serii.
Instrukcja zawiera szczegółowy opis każdej przedstawionej historyjki oraz propozycje zajęć dydaktycznych z ich wykorzystaniem.

Tematyka:
zabrać coś komuś bez pytania
kogoś fałszywie podejrzewać
przestraszyć kogoś
ośmieszyć kogoś
ukraść coś na jarmarku
ukraść coś w sklepie
zepsuć coś umyślnie
nie przestrzegać zasad
zepsuć coś niechcący

» Zastosowanie:
ćwiczenia językowe - wypowiedź ustna i pisemna
określenie sekwencji zdarzeń
kształtowanie moralności i reguł społecznych

» Zawartość:
9 historyjek po 5-9 kart każda
16 kart z symbolami
łącznie 74 karty z twardej, laminowanej tektury
wymiar karty 9 x 9 cm
instrukcja
opakowanie: zamykane, kartonowe pudełko

  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij