0.00 PLN

Logopedyczne Zabawy. Część V - MOWA BEZDŹWIĘCZNA

Cena brutto: 119.31 PLN

Rozmiar: .

.

PODPISZ I POWIEDZ - ćwiczenia zawarte w programie są pomocne przy utrwalaniu głoski w wyrazach (w różnych pozycjach). Zadaniem dziecka jest wybieranie kolejnych liter i układanie podpisu do pokazanego na ekranie obrazka. Litery układa się przy pomocy kursora myszy (metodą „przeciągnij i upuść"). W poziomie „średnio” i „dużo” pojawia się kilka zbędnych liter. Podnosi to nieznacznie stopień trudności, a przez to atrakcyjności tego programu.

DOPASUJ OBRAZEK – w kwiatku jest „ukryta” głoska. Należy kliknąć w obrazki na listkach mające tą sama głoskę co obrazek w kwiatku. Klikając prawym przyciskiem myszy w obrazek zostanie on powiększony i zostanie wypowiedziana jego nazwa. Natomiast klikając lewym przyciskiem myszy na obrazku z kwiatka pojawi się szukana głoska a lektor ją wypowie. Dla liczby zadań MAŁO należy z 6 obrazków wybrać 3 właściwe. Dla liczby zadań ŚREDNIO należy z 8 obrazków wybrać 4 właściwe. Dla liczby zadań DUŻO należy z 10 obrazków wybrać 5 właściwe.

JAKA GŁOSKA – w grze należy przeciągnąć głoskę na obrazek w którym ona występuję. Klikając lewym przyciskiem myszki na głosce lektor ją wypowie.

CO NIE PASUJE – ćwiczenie polega na wybieraniu obrazka, który nie pasuje pod względem wymowy do pozostałych obrazków pokazanych na ekranie (np. śruba, śnieg, stokrotka, ślimak). Zadaniem dziecka jest wypowiedzenie nazw obrazków, a następnie wybranie niepasującego obrazka.

ZŁAP OBRAZEK – to gra dynamiczna polegająca na wybraniu obrazków, które w nazwie maja głoski znajdujące się na ciężarówce.

NAGRAJ I ODTWÓRZ - to bardzo prosty rejestrator dźwięku. Umożliwia nagranie wymowy dziecka i porówna-nie jej np. na początku i końcu terapii.

Wymagania systemowe:
- Windows 98 lub nowszy
- procesor Pentium, 233 MHz
- RAM 128 MB - Win 98, 256 MB - Win XP
- 250 MB wolnego miejsca na dysku twardym
- CD-ROM
- grafika 800 x 600, Hi-color
- karta dźwiękowa zgodna z MS Windows
  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij