0.00 PLN

Logopedyczny Piotruś różne częśći

Cena brutto: 9.84 PLN

Rozmiar: .

Część I - głoska S, Część II - głoska Ż/RZ, Część III - głoska Cz, Część IV - głoska DŻ, Część IX - głoska Ś/SI, Część V - głoska S, Część VI - głoska Z, Część VII - głoska C, Część VIII - głoska DZ, Część X - głoska Ź/ZI, Część XI - głoska Ć/CI, Część XII - głoska DŹ/DZI, Piotruś. Część XIII - głoska L, Część XIV - głoski TR-DR, PR-BR, KR-GR, Część XIX - głoska F, Część XV - głoska R, Część XVI - głoski L-R, Część XVII - głoska B, Część XVIII - głoska D, Część XX - głoski G, Część XXI - głoska K, Część XXII - głoska P, Część XXIII - głoska T i Część XXIV - głoska W

Karty "Logopedyczny Piotruś" i "Memory" to dwie bardzo znane i lubiane przez dzieci (i dorosłych) gry. Materiał obrazkowo-wyrazowy w kartach opracowany jest tak, aby dzieci bawiąc się ćwiczyły poprawną wymowę poszczególnych głosek. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. W każdej talii znajduje się 13 par kart.

Gry wyrabiają spostrzegawczość, uczą rozwijać skojarzenia, ćwiczą koncentrację uwagi i pamięć. Uczestnicy gier oprócz poprawnego nazywania poszczególnych obrazków mogą ukłądać z nimi wyrażenia 2 wyrazowe, zdania i inne.

Częśći:

-Logopedyczny Piotruś. Część I - głoska SZ
-Logopedyczny Piotruś. Część II - głoska Ż/RZ
-Logopedyczny Piotruś. Część III - głoska Cz
-Logopedyczny Piotruś. Część IV - głoska DŻ
-Logopedyczny Piotruś. Część IX - głoska Ś/SI
-Logopedyczny Piotruś. Część V - głoska S
-Logopedyczny Piotruś. Część VI - głoska Z
-Logopedyczny Piotruś. Część VII - głoska C
-Logopedyczny Piotruś. Część VIII - głoska DZ
-Logopedyczny Piotruś. Część X - głoska Ź/ZI
-Logopedyczny Piotruś. Część XI - głoska Ć/CI
-Logopedyczny Piotruś. Część XII - głoska DŹ/DZI
-Logopedyczny Piotruś. Część XIII - głoska L
-Logopedyczny Piotruś. Część XIV - głoski TR-DR, PR-BR, KR-GR
-Logopedyczny Piotruś. Część XIX - głoska F
-Logopedyczny Piotruś. Część XV - głoska R
-Logopedyczny Piotruś. Część XVI - głoski L-R
-Logopedyczny Piotruś. Część XVII - głoska B
-Logopedyczny Piotruś. Część XVIII - głoska D
-Logopedyczny Piotruś. Część XX - głoski G
-Logopedyczny Piotruś. Część XXI - głoska K
-Logopedyczny Piotruś. Część XXII - głoska P
-Logopedyczny Piotruś. Część XXIII - głoska T
-Logopedyczny Piotruś. Część XXIV - głoska W

Zasady gry:
1. "Logopedyczny Piotruś" - jest to prosta gra w karty przeznaczona już dla dzieci w wieku od 3-4 lat. Może w niej uczestniczyć od 2 do 5 graczy. Do gry należy wykorzystać 25 kart (12 par oraz jednego Piotrusia). Przed przystąpieniem do gry karty należy potasować a następnie rozdać kolejno wszystkim graczom. Można rozdać wszystkie karty, bądź tylko niektóre (w zależności od możliwości i wieku dziecka). Z otrzymanych kart uczestnicy wybierają i odkładają wszystkie pary. Pozostałe karty uczestnicy gry układają w "wachlarz". Następnie każdy gracz wyciąga jedną karę od osoby siedzącej po prawej stronie. Jeśli dobrana karta pasuje do pary z inną posiadaną - całą parę, tak jak w poprzedniej fazie, gracz odkłada na bok. Czynności te wykonują kolejno wszyscy gracze. Dziecko, które pierwsze pozbędzie się wszystkich kart – wygrywa, natomiast dziecko, które pozostanie z Piotrusiem – przegrywa.
2. "Memory" - gra zalecana jest dla dzieci już od 3 roku życia. Może w niej uczestniczyć od 2 do 5 osób. Do gry należy wykorzystać wszystkie 13 par kart. Można też w zależności od wieku i możliwości dzieci wykorzystać mniejszą ilość par. Karty układa się obrazkami do dołu. Karty można ułożyć w rzędach, bądź luźno poukładać na stole. Następnie każdy z graczy (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) odsłania po 2 karty i głośno wymawia ich nazwę. Dziecko, które odkryje dwa takie same obrazki zabiera parę ze stołu. Wygrywa ta osoba, która na po odkryciu wszystkich kart będzie miała najwięcej zebranych par.

 

 
  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij