0.00 PLN

LORNETKA ALPEN 8 -32 x 50

Cena brutto: 195.57 PLN

Rozmiar: .

ZAPROPONUJ SWÓJ RABAT - jeżeli znaleźli Państwo ten produkt w niższej cenie , proszę o informację pod numer 602 46 85 85 lub na e-maila szkola-marzen@wp.pl

LORNETKA ALPEN

8 -32 x 50

z płynnym zoomem

DUŻA SOCZEWKA 50 mm

Terminologia lornetek

POWIĘKSZENIE - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem. Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

UKŁAD PRYZMATU - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

POLE WIDZENIA - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

PODSTAWOWE TYPY LORNETEK:

7 x 35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.

7 x 50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.

10 x 50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

Nasza lornetka jest koloru zielonego.

Pokryta gumą nie wyślizguje się z rąk oraz częściowo absorbuje uderzenia.

Jest zatem odpowiednia nawet podczas najgorszej pogody i w ekstremalnych warunkach.

Wygodna regulacja ostrości dzięki wystającemu poręcznemu potencjometrowi pokrytego gumą - nawet w rękawiczkach nie stanowi to problemu.

Pod zakrętką uchwyt na statyw!!!

Do zestawu dołączamy ŚCIERECZKĘ I NIEPRZEMAKALNY FUTERAŁ.

Dzięki swojej zielonej obudowie i dobrej jakości wykonania doskonale nadaje się dla myśliwych, wędkarzy, przyrodników itp.
  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij