0.00 PLN

Multimedialny ćwiczeniowy atlas historyczny CD cz.1

Cena brutto: 334.95 PLN

Rozmiar: cd

.Pierwsza płyta Multimedialnego ćwiczeniowego atlasu historycznego zawiera następujące tematy: 1. Prehistoria Migracje ludzi w okresie paleolitu Neolit w Europie Rewolucja neolityczna 2. Starożytny Wschód Starożytny Bliski Wschód i Grecja do X w. p.n.e. Starożytny Bliski Wschód od IX do V w. p.n.e. Starożytny Izrael od X do VI w. p.n.e. Świat starożytny - kultura 3. Starożytna Grecja Starożytna Grecja VII -IV w. p.n.e. Kolonizacja grecka i fenicka (750-500 p.n.e.) Wojny perskie (492-479 p.n.e.) Imperium Aleksandra Wielkiego (336-323 p.n.e.) Starożytna Grecja - religia i kultura 4. Starożytny Rzym Rozwój terytorialny Imperium Rzymskiego do II w n.e. Starożytny Rzym - państwo i kultura Upadek Imperium Rzymskiego i wędrówka ludów IV-V w. n.e. Palestyna za czasów Chrystusa 5. Europa wczesnego średniowiecza Rozwój chrześcijaństwa w I-V w. n.e. Europa w połowie VII w. Państwo Karola Wielkiego Europa od połowy IX do połowy X w. Kultura wczesnego średniowiecza 6. Polska za Mieszka I i Bolesława Chrobrego Polska za Mieszka I Państwo polskie za Bolesława I Chrobrego Ziemie polskie za Mieszka II, Kazimierza Odnowiciela i Bolesława II Śmiałego 7. Rozbicie dzielnicowe Polski Ziemie polskie za Władysława Hermana i Bolesława III Krzywoustego Polska w latach 1138-1206 Kultura polska w czasach pierwszych Piastów 8. Próby zjednoczenia Polski Polska w czasach Henryków Śląskich (do 1241) Ziemie polskie w latach 1241-1266 Próby zjednoczenia Polski w II połowie XIII wieku 9. Rozwój chrześcijaństwa Europa na przełomie X i XI wieku Chrześcijaństwo w VI-XV wieku Królestwo Jerozolimskie i państwa lenne (1099-1244) Wyprawy krzyżowe 10. Europa w XIII w. Europa w XII-XIII wieku Rozwój terytorialny Anglii za dynastii Plantagenetów Imperium Mongolskie w XIII wieku 11. Wielkie cywilizacje średniowiecza - kultura i sztuka Uniwersytety w średniowiecznej Europie. Wielka schizma zachodnia (1378-1417) Odkrycia geograficzne epoki średniowiecza DODATEK Unia Europejska (stan po 01.01.2007 r.) Euroregiony w Polsce Unia Europejska - rozwój do roku 1989 Unia Europejska - rozwój w latach 1990-2003 Płaszczyzny integracji europejskiej (2004 - ?) Unia Europejska - mapa gospodarcza Strefa Schengen Pomoc dydaktyczna do: - historii - WOS-u poziomy nauczania: - podstawowy - gimnazjalny - średni (licealny) - policealny

 

 

Multimedialny ćwiczeniowy atlas historyczny to nowoczesne narzędzie wspomagające naukę historii. Dzięki niemu z łatwością wzbogacisz wiedzę, przygotujesz się do lekcji, w prosty sposób uatrakcyjnisz zajęcia, szybko przeprowadzisz sprawdzian i zadasz zadanie domowe.

 

Program dedykowany jest zarówno uczniom jak i nauczycielom. A także wszystkim tym, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę a także bibliotekę o niedostępne w żadnym innym programie mapy i plany historyczne.

 

Dzięki połączeniu mapy tradycyjnej z nowoczesną kartografią otrzymujesz narzędzie, które skupia uwagę uczniów na omawianym przedmiocie i sprawia, że chętniej się uczą i przyswajają wiedzę. Jeśli nie masz tablicy interaktywnej a tylko rzutnik, program zastąpi cały zestaw map ściennych. Nie ma więc potrzeby inwestowania w drogi komplet map tradycyjnych. Licencja dla całej szkoły uprawnia do darmowej dystrybucji programu wśród uczniów, dzięki czemu mogą oni odrobić zadanie domowe na ekranie komputera lub na przygotowanym za pomocą programu teście.

 

Nauczyciele historii, którzy zamienili mapy ścienne na multimedialne zyskali więcej czasu dla siebie, ich uczniowie chętniej angażowali się w zajęcia i szybciej przyswajali wiedzę, a zadania domowe stały się przyjemnością tak dla jednych jak i drugich.

 

Uczniowie mogą teraz zabrać mapę ze sobą do domu i nauczyć się tego, czego nie zdążyli w czasie lekcji. Mogą również sami przygotować mapę na zajęcia i utrwalić przyswojony materiał.

 

Pasjonaci historii mogą teraz posiadać wszystkie interesujące ich mapy bez konieczności zakupu map ściennych.


 

  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij