0.00 PLN

Na tropach nauki Proste maszyny

Cena brutto: 755.22 PLN

Naukowe dociekania to seria pomocy dydaktycznych zaprojektowana do samodzielnej pracy ucznia nad danym zagadnieniem. Pierwszym etapem są angażujące doświadczenia, które łatwo wykonać przy użyciu prostych materiałów, a na końcu podsumować obserwacjami i wnioskami. Kolejny krok to różnorodne ćwiczenia i karty pracy, które nauczyciel znajdzie w zeszycie metodycznym. Zróżnicowana forma tych aktywności z powodzeniem zainteresuje uczniów, a tym samym pozwoli poszerzyć i utrwalić wiedzę wyniesioną z przeprowadzonych uprzednio doświadczeń.

Zagadnienia programowe i ćwiczone umiejętności:Uczniowie doświadczą, że narzędzia i maszyny są używane, aby zastosować siłę w celu przemieszczenia przedmiotów.
Uczniowie zaobserwują, że maszyny zmieniają energię na pracę mechaniczną (ruch).
Uczniowie poznają w działaniu sześć różnych typów maszyn prostych oraz wytłumaczą, w jaki sposób wykonują one swoje zadania.


Zawartość:rampa z podparciem (tworzywo),
pojemnik kartonowy,
2 wielokrążki pojedyncze,
siłomierz,
minimaszt flagowy z 3 kołkami (drewno),
flaga,
2 szpulki,
17 kulek szklanych (15 dużych, 2 małe),
sznurek 5 m,
rozkładana książeczka z przekładkami,
8 kolorowych kart z opisem doświadczeń (A4),
zeszyt metodyczny z opisem 22 ćwiczeń i niezbędnymi kartami pracy (do skopiowania),
25 dwustronne karty "pojęcie-definicja",
składana plansza tematyczna.

  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij