Pajączek I sygnalizator wadliwej postawy

Rozmiar: regulacja od XS do XXL

- Koryguje wady postawy (garbienie się, odstające łopatki)

- Wzmacnia mięśnie i wyrabia nawyk prawidłowej postawy

- Przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z wadą postawy w postaci zaokrąglonych pleców, odstających łopatek oraz płaskiej klatki piersiowej.

Produkt ten jest najnowszej generacji udoskonaloną kontynuacją znanego z telewizji pierwowzoru Pajączka, którego wynalazcą był dr rehab. Andrzej Zaleszczuk. Dr Zaleszczuk udoskonalił swój wynalazek i tak powstał prezentowany tu Pajączek I (pierwszej) Generacji.

Pajączek posiada pozytywną opinię Instytutu Ortopedii i Rehabilitacji w Poznaniu oraz Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie!

Istota wynalazku polega na czynnym wzmacnianiu mięśni i wyrabianiu nawyku prawidłowej postawy w staniu, chodzie i siedzeniu. Dzięki temu osoba, która go nosi przestaje się garbić. Zaleca się noszenie Pajączka szczególnie dzieciom i młodzieży w okresie wzrostu i kształtowania się postawy ciała. Poleca się go również osobom dorosłym posiadającym zaokrąglone plecy i złą postawę.

Popularne "garbienie się" zmniejsza wydolność wysiłkową i powoduje przeciążenie serca, natomiast "Pajączek" poprawia ruchomość klatki piersiowej i wymianę gazową w płucach. Pajączka zakładamy na plecy w taki sposób, aby szelki były lekko napięte a przy garbieniu wyzwalał się sygnał dźwiękowy. Zaleca się noszenie sygnalizatora postawy dwa - trzy razy dziennie po ok. 10-15 minut - podczas oglądania TV, pracy na komputerze lub odrabiania lekcji.

Pajączek przeciwdziała przybieraniu niewłaściwej postawy, ponieważ sygnał przypomina o korekcji postawy i ostrzega przed tzw. "garbieniem się". Uczy w ten sposób prawidłowej postawy.

Pajączek jest zasilany 2 bateriami typu zegarkowego, które zapewniają właściwie dożywotnie działanie, ponieważ produkt nie wydaje dźwięków przez większość czasu użytkowania.

Pajączka mogą stosować osoby o każdej budowie ciała – szczupłe i o dużych rozmiarach, średniego jak i wysokiego wzrostu. Wszystkie elementy są w pełni regulowane. Regulacja rozmiaru od XS do XXL.

Zanim zaczniemy regularnie stosować Pajączka należy odpowiednio wyregulować długość szelek. W tym celu zakładamy Pajączka, przyjmujemy prawidłową, wyprostowaną postawę i regulujemy długość szelek tak, aby przy zachowaniu prawidłowej postawy były one lekko napięte a Pajączek nie wydawał sygnałów dźwiękowych. W celu łatwiejszego ustawienia długości szelek warto skorzystać z pomocy drugiej osoby.

Zaleca się
stosowanie jednego Pajączka przez jedną osobę aby uniknąć precyzyjnej regulacji szelek za każdym razem przed zastosowaniem Pajączka.

UWAGA: Pajączka nie zaleca się dzieciom z rozpoznaną skoliozą a wszelkie wątpliwości winny być konsultowane z lekarzem.