0.00 PLN

Pakiet Szukałem Was... dla szkół gimnazjalnych

Cena brutto: 136.50 PLN

Rozmiar: 165X235

Pakiet Szukałem Was... dla szkół gimnazjalnych zawiera:

1. i 2. W poszukiwaniu wartości cz.I Ja – inni, cz.II Z Biblią przez życie.
Te dwa zestawy scenariuszy umożliwiają wychowawcom i katechetom wspieranie rozwoju ludzkich potencjalności, na których można budować: przyjaźń z Bogiem, szacunek dla życia i godności człowieka, jego wolności i odpowiedzialności.

3. Niby – życie w Nibylandii. Scenariusze zajęć wychowawczych dla młodzieży (gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne). Tematyka dotyczy ucieczki młodych przed rzeczywistością: magia, wróżby, satanizm, kultura śmierci, próby samobójcze, brak woli życia. Trafnie dobrany materiał, aktywizujące metody – to atuty tej propozycji.

4. Szukałem Was... Scenariusze lekcji wychowawczych dla pokolenia Jana Pawła II dla szkół gimnazjalnych. Zestaw 42 scenariuszy zajęć na spotkania w małych grupach (rekolekcje, godziny wychowawcze, lekcje religii). Osnową spotkań są fragmenty wypowiedzi Jana Pawła II wkomponowane w ciekawie zaaranżowane zajęcia.

5. Mój Kraków Szlakiem Jana Pawła II. Ta propozycja szkolnej wycieczki krakowskimi ścieżkami Karola Wojtyły. Dodatkowo uwzględniono: Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską i Niegowić.

6. Zagrajmy dla Papieża. Zbiór scenariuszy teatralnych poświęconych postaci Ojca Świętego Jana Pawła II. Scenariusze na różne poziomy edukacyjne i na różne rocznice związane z Wielkim Papieżem Polakiem.

7. Aby nie miotał nami wiatr... Scenariusze lekcji wychowawczych dla uczniów gimnazjum. Scenariusze tych lekcji wychowawczych, zanim ukazały się w formie książkowej, były wykorzystane w pracy wychowawczej z I i II klasą gimnazjum. Proponowana tematyka wyrasta z tego, co składa się na życie nastolatka, co go nurtuje, boli, inspiruje, niepokoi... Autorka twierdzi, że naszym uczniom zagraża przede wszystkim brak zakorzenienia, wyobcowanie ze świata wartości, więzi rodzinnych, przyjacielskich i ojczyźnianych. Człowiek chwiejny, miotający się, jest narażony na uleganie manipulacjom, nałogom i bycie „wiecznym tułaczem”. Praca wychowawcza z uczniami – to odkrywanie sensu życia, budowanie więzi i świata niepodważalnych wartości.

8. Spotkanie przy malowanej ścianie. Inscenizacje na różne okazje dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Sprawy dla każdego podstawowe: życie i śmierć, radość i smutek, samotność i przyjaźń, miłość i nienawiść – są przedmiotem poetyckiej zadumy autora. Ta swoista poezja, przeniesiona na scenę, została dostosowana do możliwości percepcyjnych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Ale i dorosły widz odkryje dzięki tym niewielkim dramatom prawdę: odrzucenie trwałych, niezmiennych zasad a wrzawa tego świata nie dadzą człowiekowi zaspokojenia.(....).

Zamawiając powyższy pakiet Wydawnictwo dołącza w prezencie
Pogodne wieczory (zestaw 4 książek o wartości 49,00 zł)

  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij