0.00 PLN

Poznaj świat muzyki - program edukacyjny

Cena brutto: 68.88 PLN

Rozmiar: .

.
"Poznaj świat muzyki" to interaktywny i multimedialny program przeznaczony do nauki muzyki w szkole podstawowej oraz gimnazjum. Zawartość merytoryczna opracowana została przez muzyków oraz nauczycieli muzyki mających na celu wprowadzenie uczniów w świat muzyki.

Informacje zawarte w programie to przede wszystkim:
- bogate kalendarium zawierające przegląd najważniejszych wydarzeń przez wszystkie epoki od starożytności po współczesność z trzech kategorii: „Muzyka polska i światowa”, „Historia polski i świata”, „Kultura, literatura, sztuka, nauka”.
- osobny dział „Historia muzyki” opisujący jej rozwój na przestrzeni epok od starożytnej zaczynając na XX wieku kończąc. Całość wzbogacona kolorowymi ilustracjami.
- dzięki obszernemu i dokładnemu opisowi zasad notacji muzycznej nauka nut staje się przyjemnością.
- objaśnienia 47 gatunków muzycznych
- biografie zawierające portrety ponad 70 najpopularniejszych kompozytorów świata żyjących od XII wieku do współczesności.
- teksty 41 najbardziej znanych polskich pieśni.
- opis wraz z ilustracjami ponad 70 instrumentów muzycznych. Dodatkowo większość z nich posiada przykładowy dźwięk i melodię, co pozwala poznać brzmienie każdego z nich.
- słownik zawierający wyjaśnienie wszystkich pojawiających się w programie terminów muzycznych.

Dodatkowo wszystkie materiały zawarte w programie posiadają odnośniki do słownika umożliwiające w prosty i szybki sposób wyjaśnienie znaczenia poszczególnych terminów muzycznych.

Program "Poznaj świat muzyki" został wyposażony w możliwość przeprowadzania testów z wiedzy muzycznej. Możliwe jest generowanie wydruków z przeprowadzonego testu zawierającego raport odpowiedzi ucznia. Ponadto dla każdego testu można ustawić kryteria oceny i punktacji, dzięki czemu program sam zaproponuje ocenę. Oprócz testów program umożliwia także rozwiązywanie krzyżówek oraz układanie puzzli.

Uzupełnieniem programu edytor testów umożliwiający tworzenie nowych testów do wykorzystania w programie. Stworzone testy można również wydrukować, co daje możliwość ich przeprowadzania bez wykorzystania komputera. Oprócz tego dostępny jest także edytor krzyżówek rozszerzający możliwości programu o dodawanie własnych łamigłówek. Dzięki temu program "Poznaj świat muzyki" doskonale sprawdzi się zarówno jako pomoc multimedialna w szkole, jak również podręczne źródło wiedzy dla uczniów.

Wymagania sprzętowe: System Windows 98/Me/2000 SP4/XP SP2, Procesor klasy Pentium III 400MHz, 128 MB RAM, CD-Rom x8, karta graficzna pracująca w rozdzielczości minimum 800x600 16bit kolor, karta dźwiękowa, framework .NET 2.0, Adobe Acrobat Reader 5.0 (instalują się na dysku twardym podczas instalacji aplikacji), Windows Media Player 9.

LICENCJA NA 30 STANOWISK KOMPUTEROWYCH
  • Opinie klientów
  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij